Спецоперація ГУР: із Сирії евакуювано 34 людини, фото
Васлідок успішної операції ГУР МО та МЗС України з території Сирії через Ліван евакуйовано 34 людини ― 31 громадянина України >>
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган приїхав до постраждалих від землетрусу (Фото з відкритих джерел)
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що заздалегідь підготуватися до такого руйнівного землетрусу, що стався на південному сході країни та в сусідній Сирії, було неможливо. Кількість загиблих внаслідок катаклізми у двох країнах сягає 16 тисяч людей, більшість з них — турки.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє BBC
Критики Ердогана вважають, що влада відреагувала на землетрус надто повільно, а підготовлена до нього країна була погано.
Президент Туреччини визнав "деякі проблеми", але зараз, за його словами, ситуація під контролем.
Лідер найбільшої в країні опозиційної партії Кемаль Киличдароглу з ним не погодився.
«Якщо є одна людина, відповідальна за це, то це Ердоган»,- підкреслив він.
Ердоган заявив, що в нинішніх умовах потрібна єдність, а не взаємні обвинувачення.
«У такий період я не можу терпіти, щоб хтось піарився на негативі в своїх політичних інтересах»,- заявив президент, якого часто обвинувачують в авторитарних тенденціях.
У Туреччині в травні мають відбутись вибори, на яких позиції Ердогана могли суттєво похитнутись. Проте як на результат вплине трагедія наразі ніхто прогнозувати не береться.
Під завалами вже третю ніч залишаються люди, в постраждалих районах температура нижче нуля, тому надії витягнути когось живим все менше. Крім того, ті, хто вижили, залишились без житла та ночують на вулиці. Це загрожує обмороженнями, кажуть у Всесвітній організації охорони здоров'я.
«Є реальна небезпека вторинного лиха, яке може завдати шкоди більшій кількості людей, ніж перше, якщо не діяти так само енергійно, як це роблять рятувальники»,- сказав менеджер ВООЗ з ліквідації наслідків землетрусу Роберт Холден.
У сусідній Сирії ситуації ще складніша. На кордоні з Туреччиною до землетрусу був відкритий єдиний пропускний пункт Баб ель-Хава. Тепер і він закритий, оскільки дороги, які до нього ведуть, стали непрохідними.
В ООН сподіваються, що скоро вдасться відремонтувати дороги. Турецька влада каже, що невдовзі відкриє ще два пропускних пункти.
На півночі Сирії залишається останній анклав, який контролює не режим Асада, а опозиція. Розорений багаторічною громадянською війною, він тепер ще й сильно постраждав від землетрусу.
В одній лише провінції Ідліб відомо про загибель 1500 людей. В оточенні Асада заявляють, що західні санкції проти режиму погіршують лихо.
«У нас не вистачає бульдозерів, у нас не вистачає кранів, у нас не вистачає нафти, і все через європейські та американські санкції»,- заявила радниця Башара Асада Бутаіна Шабаан.
У Туреччині під час землетрусу, який стався зранку 6 лютого, зникла родина із Запоріжжя.
Про це украінському ЗМІ розповів родич зниклої родини Сергій Петров.
«Донька разом із двома синами поїхали до Твреччини кілька місяців тому. Там родичі живуть, і вони до них поїхали в місто Антак'я. З ними говорив 5 лютого ввечері, а сам землетрус стався о 4-й годині ранку у понеділок, 6 лютого", - розповів батько та дідусь зниклої родини.
За його словами, він знає адресу, де жила донька з дітьми та інші родичі. Наразі там триває розбір завалів.
«Вони мешкали у багатоповерховому будинку і він вщент зруйнований. Там три блоки, вони у другому були. Там була пожежа, її ліквідували»,- додав Петров.
Його доньці Юлії - 46 років, онукам - 10 років Захару та 5 - Матвію. Чоловік Юлії військовослужбовець, він поранений і зараз перебуває у шпиталі.
«Він виписується із шпиталю, отримав дозвіл на виїзд. Має забрати родину, хоч в якому стані вони будуть. Ми зараз працюємо з посольством, аби вони надали документи, які б підтвердили те, що родина була в цьому місті»,- розповів Сергій.
Як повідомляла УМ, у Туреччині Посольство України розшукало шістьох українців, які вчора не виходили на зв‘язок після землетрусу.
Васлідок успішної операції ГУР МО та МЗС України з території Сирії через Ліван евакуйовано 34 людини ― 31 громадянина України >>
Сучасні системи протиповітряної оборони та інше озброєння росія перекидає із Сирії до Лівії. Так Москва намагається зберегти військову присутність на Близькому Сході після падіння режиму Башара Асада. >>
Масове поховання, яке містить тіла щонайменше 100 тисяч людей, загиблих під час правління колишнього президента Башара Асада, знайшли правозахисники неподалік сирійської столиці Дамаска. >>
Упродовж 2018—2019 років Центральний банк Башара Асада переправив близько $250 млн готівкою до Москви. >>
Ізраїльська військова авіація вночі проти 16 грудня здійснила серію потужних авіаударів по військових об’єктах у сирійському портовому місті Тартус, де розташована важлива військово-морська база рф та судноремонтний завод. >>
Із провінції Хомс до авіабази у Хмеймім не можуть дістатись сотні російських військових у Сирії, бо бояться, що їхню колону накриють вогнем. >>