Два додаткові атомні блоки Україна планує побудувати до 2032 року — Міненерго

15:17, 20.01.2023
Два додаткові атомні блоки Україна планує побудувати до 2032 року — Міненерго

Проблеми в енергетичному секторі - стали приводом для подальшого будівництва атомних блоків, що є не найбезпечнішим вирішенням питання.

Міністерство енергетики планує побудувати два нових атомних блоки та запустити пілотні проєкти малих модульних реакторів до 2032 року.

 

Як інформує УМ, про це заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

 

«Розширення ролі атомної та «зеленої» енергетики та децентралізована енергетична система. Ці пріоритети - в основі нашої оновленої Енергетичної стратегії на найближчі десятиліття», - підкреслив він.

 

За словами Демченкова, роль вугілля значно знизиться після 2032 року, а до 2040 року Україна планує повністю відмовитися від його використання у процесі виробництва електроенергії. Поступова відмова від вугілля відбуватиметься паралельно з будівництвом нових сонячних та вітрових генерацій, а також ТЕЦ, що працюватимуть на біопаливі.

 

«Очікується, що частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі досягне 25% у 2032 році та подвоїться до 2050 року», - зауважив він.

 

За словами заступника міністра, енергетичний перехід для Європи буде не просто неповним без України, а й неможливим.

 

«Нещодавно Фатіх Барол, глава Міжнародного енергетичного агентства, назвав Закон США про зниження інфляції найважливішою кліматичною угодою з часів Паризької угоди. Ми переконані, що післявоєнне «зелене» відновлення України стане ще однією ланкою в цьому глобальному поштовху до кліматичної нейтральності», - резюмував представник Міненерго.

 

Як повідомляла УМ, Санду в Давосі закликала світ допомогти Україні перемогти.