Багатоповерхівку у Дніпрі зруйнувала «невловима» ракета типу Х-22, загинула 23 людина, 40 шукають

09:16, 15.01.2023
Багатоповерхівку у Дніпрі зруйнувала «невловима» ракета типу Х-22, загинула 23 людина, 40 шукають

Завали знищеної багатоповерхівки у Дніпрі розбирали всю ніч, кількість жертв зросла. (Фото ДСНС)

У суботу 14 січня 2023 року із п’яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3 ВКС рф по території України було випущено п’ять крилатих ракет Х-22.

 

Пуски здійснювались із Курської області та з акваторії Азовського моря.

 

Як інформує УМ, про це 15 січня повідомило Командування Повітряних Сил ЗСУ у Фейсбуці.

 

Одна із ракет Х-22, запущена з району Курської області близько 15 год. 30 хв. 14 січня 2023 року, влучила в багатоповерхівку у м. Дніпро (по вул. Набережна Перемоги).

 

Радіолокаційними засобами виявлено приблизне місце запуску, висота, швидкість польоту. Жодних сумнівів, що це була саме ракета Х-22 – немає.

 

Ракета Х-22.

 

Зазначається, що у Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет. З початку воєнної агресії росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна – не збита засобами протиповітряної оборони. Маса бойової частини Х-22 – близько 950 кг. Максимальна дальність – до 600 км.

 

"При застосуванні із великих відстаней відхилення від цілі може становити сотні метрів. Лише зенітні ракетні комплекси, які у перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 чи SAMP-T), здатні перехоплювати дані повітряні цілі", - йдеться в заяві.

 

У ДСНС повідомляють, що станом на 9.00 ранку 5 січня кількість загиблих зросла до 20 осіб (з них одна неповнолітня 15-річна дівчина), поранено 73 особи (з них 4 дітей). 

 

 

Як повідомляла УМ, російські варвари вгатили по багатоповерхівці в Дніпрі, повідомлялося про десятки поранених і загиблих.

 

Посол України в ООН Сергій Кислиця поцікавився у членів Радбезу ООН, як це бути поруч із м’ясником у палаті після влучання російської ракети у багатоквартирний будинок у Дніпрі.