Пашинян відмовив ОДКБ у проведенні військових навчань у Вірменії

11:45, 10.01.2023
Пашинян відмовив ОДКБ у проведенні військових навчань у Вірменії

Вірменія відмовилася пускати до себе навчання російські війська

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян на прес-конференції заявив, що Міноборони країни повідомило Організацію договору про колективну безпеку, що Єреван не вважає за доцільне проводити у країні військові навчання організації.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє News. Am.

 

«Міністр оборони Республіки Вірменія письмово поінформував об’єднаний штаб ОДКБ, що ми не вважаємо за доцільне проведення таких військових навчань на території Республіки Вірменія в цій ситуації. Цього року ці військові навчання не відбудуться»,– сказав Пашинян.

 

Коментуючи повідомлення про те, що Вірменія поставила Росії ультиматум щодо того, що якщо Лачинський коридор не буде відкритий до 10 січня, Вірменія вийде з ОДКБ, Пашинян відповів. «Я не вважаю, що ми повинні говорити з нашими партнерами мовою ультиматумів. Те, що ми маємо сказати про цю ситуацію, вже було сказано, і, за великим рахунком, додати нічого».

 

У цьому році «миротворчі» навчання ОДКБ «Непорушне братство» мали відбутися у Вірменії. Ці навчання є командно-штабними, в них задіяні «миротворчі контингенти» всіх шести країн ОДКБ.

 

Нагадаємо, Пашинян відмовився підписати головні рішення саміту ОДКБ за підсумками зустрічі лідерів організації, яка проходила у Єревані в листопаді.

 

Як відомо, у середині вересня минулого року відбулося загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Проте країни-члени ОДКБ наполягли тільки на необхідності вирішення ситуації дипломатичним шляхом, що не влаштовує Вірменію.

 

У Вірменії відбувалися протести з вимогою виходу з ОДКБ.

 

В останні тижні у Вірменії загострилась напруга через блокаду азербайджанськими активістами Лачинського коридору, що веде до невизнаного Нагірного Карабаху. Активісти одного з політичних об’єднань влаштували пікет біля російської військової бази у Гюмрі  у зв’язку з бездіяльністю російського "миротворчого контингенту" щодо блокади коридору.

 

Як повідомляла УМ, прем‘єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним звинуватив його у бездіяльності російських «миротворців» у Карабаху, наголосивши, що вони вже 20 днів не контролюють критично важливий для постачання Лачинський коридор.