Пашинян висловив претензії путіну щодо Карабаху

14:34, 27.12.2022
Пашинян висловив  претензії путіну щодо Карабаху

Пашинян закидає росії невиконанні миротворчих зобов'язань у Карабасі. (primeminister.am)

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним звинуватив його у бездіяльності російських «миротворців» у Карабаху, наголосивши, що вони вже 20 днів не контролюють критично важливий для постачання Лачинський коридор.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба прем'єр-міністра Вірменії.

 

Пашинян зазначив, що криза з Лачинським коридором наразі є для нього питанням №1.

 

«Ви знаєте, що вже майже 20 днів він (коридор) перекритий. Це зона відповідальності російських миротворців у Нагірному Карабаху. Хочу нагадати, що згідно з тристоронньою заявою (від листопада 2020 року) президентів РФ, Азербайджану та прем’єр-міністра Вірменії, Лачинський коридор має бути під контролем російських миротворців. Азербайджан гарантував безперешкодний проїзд  пасажирів та вантажів. Зараз виходить, що Лачинський коридор не під контролем російських військових»,- заявив Пашинян, додавши, що розраховує обговорити вихід з цієї ситуації з очільником Кремля.

 

Це вже не перша критична заява на адресу Кремля з боку Пашиняна через ситуацію у Лачинському коридорі. В МЗС Росії відкинули його критику.

 

 

Нагадаємо, 12 грудня Лачинський коридор закрили для проїзду нібито через протест громадян Азербайджану, які вимагають зупинити вивезення з регіону корисних копалин. 13 грудня Азербайджан перекрив постачання газу з Вірменії до Нагірного Карабаху.

 

14 грудня Єреван звернувся в ЄСПЛ, щоб суд зобов'язав Баку розблокувати Лачинський коридор. 

 

Європейський Союз заявив, що із серйозним занепокоєнням стежить за подіями навколо Лачинського коридору, які відбуваються там від початку грудня. 
 


Як повідомляла УМ, конфлікт Азербайджану та Вірменії: чому путін відмовив Пашиняну у захисті.