Стрибки з трампліна: 17-річна українка Глухова встановила два рекорди на Кубку світу
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Український лайнер розбився поблизу Тегерана зранку 8 січня 2020 року. На його борту перебували 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Ніхто із них не вижив.
У третю річницю катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» співробітники посольства України в Ірані вшанували пам’ять загиблих на місці падіння боїнга та на закладеній торік диппредставництвом України Алеї пам'яті жертв рейсу PS752.
Як інформує УМ, про це повідомив тимчасовий повірений у справах України в Ісламській Республіці Іран Євген Кравченко.
«Сьогодні, у третю річницю авіакатастрофи літака МАУ рейсу PS752, співробітники посольства за традицією вранці відвідали місце авіакатастрофи і вшанували пам’ять наших громадян та інших пасажирів, які перебували на борту літака. Ми поклали квіти, запалили 11 свічок і згадали поіменно кожного нашого громадянина – дев’ятьох членів екіпажу і двох пасажирів», - сказав дипломат.
Він зазначив, що цьогоріч у Тегерані практично не було візуальних нагадувань про цю трагедію, тоді як у попередні роки у місті можна було побачити багато бігбордів та плакатів.
Кравченко повідомив, що, як і торік, на місці авіакатастрофи зібралися родичі загиблих. Вони самі провели меморіальну церемонію: встановили фотографії своїх рідних на місці їхньої загибелі, поклали вінки та квіти, а потім кожен по черзі виступив з промовою.
Окрім того, родичі загиблих виклали на землі своєрідні меморіальні знаки-символи трагедії – червоне серце із зображенням літака. Пам’ятні листівки з такими ж символами, де з одного боку написано «Правда і справедливість», а з другого – ім’я загиблого, родичі загиблих повісили на дерево на місці катастрофи.
«Серед них були також імена наших громадян», - уточнив тимчасовий повірений у справах України в ІРІ.
Він поінформував, що після вшанування пам’яті загиблих на місці катастрофи українські дипломати відвідали закладену торік Алею пам'яті жертв рейсу PS752 у передмісті Лавасан, на якій висаджено 176 дерев у пам'ять про загиблих. Там вони теж поклали квіти і згадали наших співвітчизників.
Нагадаємор, що 8 січня 2020 року у небі над Іраном був збитий літак МАУ, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії.
Усі 176 осіб загинули, серед них одинадцятеро українців (дев'ятеро членів екіпажу та двоє пасажирів). Після кількох днів заперечень іранська влада визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
Президент України Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року присвоїв звання Героїв України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» членам екіпажу рейсу PS752.
,
Як повідомляла УМ, іранська делегація прибула в Україну на переговори по катастрофі літака МАУ.
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Окремі чиновники в Україні можуть бути причетні до переслідування вчених – дослідників Голодомору-геноциду – найбільшого злочину Росії проти української нації. >>
Польські фермери зранку у суботу, 23 листопада, почали страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині". >>
Про оцифрування й оприлюднення тисяч кримінальних справ про Голодомор повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко >>
Підготовка російської федерації до геноциду щодо українського народу перед повномасштабним вторгненням включала створення розстрільних списків, мобільних пересувних крематоріїв та передбачала масові поховання. >>
23 листопада українці вшановуватимуть пам’ять жертв Голодоморів, зокрема – Голодомору-геноциду 1932–1933 років – одного з наймасштабніших звірячих злочинів в історії людства, скоєного московським комуністичним тоталітарним терористичним режимом на чолі з диктатором Сталіним. >>