Міністерство оборони України прогнозуватиме мобілізацію-2023 після Нового року залежно від перебігу війни. Тож у відомстві закликають журналістів та експертів не будувати "апокаліптичних" прогнозів щодо цього.
Як інформує Україна молода, про це повідомила заступниця міністра оборони
Ганна Маляр у Facebook, коментуючи своє нещодавнє інтерв’ю в ефірі 1+1.
«Якщо ви бачите сьогодні заголовки про нібито анонсовану мобілізацію - це неправда, яку сліпо поширюють навіть не перевіряючи першоджерело, тобто що ж насправді я сказала
в ефірі 1+1 (до речі, дуже цікавий був ефір «Нічної варти» з Євгеном Плінським).
Як насправді? Продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні», - написала пані Маляр.
За її словами, мобілізацію оголошує своїм Указом Президент. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року і періодично продовжується Верховною Радою на запит Президента України.
І додала: «Мобілізаційні потреби (кількість) залежать від декількох факторів. Потребу розраховують військові».
У телеефірі ж вона зауважила, що Збройні Сили України зазнають втрат, також є необхідність у відновленні тих, хто не був поранений.
«Навіть живі-здорові, непоранені люди все одно потребують заміни. Це нормальний процес, таке може бути. Не треба будувати апокаліптичні прогнози, публічно ми про це завжди говоримо. Все може бути і залежить від війни», - сказала заступниця міністра.
Раніше міністр внутрішніх справ Денис Монастирський казав, що наразі в Україні немає потреби вручати повістки військовозобов'язаним на блокпостах, оскільки є велика кількість добровольців.
Тоді як міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що поки що немає потреби і в додатковій хвилі мобілізації. Він також розкритикував петицію про демобілізацію за бажанням військовослужбовців, які відслужили один рік з початку великої війни, оскільки замість демобілізованих потрібно буде набрати таку саму кількість новобранців, яких необхідно навчити та підготувати.
Проведення декількох хвиль мобілізації поточного року дозволили Україні збільшити сили безпеки і оборони майже утричі - до 1 млн людей. З них безпосередньо в Збройних силах служать близько 700 тисяч.