Введено санкції проти очільника Лаври, Новинського та інших церковників УПЦ МП

14:32, 02.12.2022
Введено санкції проти очільника Лаври, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Влада зайнялася питанням перебування попівського осередку ФСБ на українських теренах. (Фото УПЦ МП)

Санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема  намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського ввела Рада національної безпеки та оборони.

 

Як інформує УМ, про це 2 грудня повідомили поінформовані співрозмовники в команді президента.

 

РНБО ввела санкції проти Новинського, намісника Лаври митрополита Павла (Лебедя) і ще близько десятка священнослужителів УПЦ МП, переважно із окупованих Росією територій.

 

2 грудня президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації.

 

Рішення про санкції РНБО ухвалила на засіданні 1 грудня після "розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії Росії і для забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України".

 

Список підсанкційних прізвищ у Зеленського обіцяли президент оприлюднити згодом.

 

Нагадаємо, що в жовтні Служба безпеки України почала активно проводити обшуки у будівлях УПЦ МП у різних областях України – і слідчі дії тривають.

 

22 листопада Служба безпеки України проводила контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у столиці.

 

Як повідомляла УМ, Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо московського попівства в Україні.