Суворов почимчикував з Одещини, Островський – з Хмельниччини, фото

14:09, 01.12.2022
Суворов почимчикував з Одещини, Островський – з Хмельниччини, фото

Прощавайте символи російської та радянської імперій. (Фото: Ксенія ПЕРЕВЕРЗЄВА)

На Хмельниччині в містечку Шепетівка демонтують пам’ятник радянському письменнику Миколі Островському, а в Ізмаїлі Одеської області – Олександру Суворову.

 

Як інформує УМ, про це 1 грудня повідомили голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій в Telegram та інформаційне агентство «Юг.Today».

 

Пам'ятник Миколі Островському, що на площі перед Шепетівським музеєм, демонтували. Раніше очільник ОВА Сергій Гамалій повідомляв, що пам’ятник готують в дорогу на "вічне" збереження.

 

«Нації, які забувають про своє минуле, не мають майбутнього. Тому нашу історію пам'ятаємо, робимо висновки, але символів комуністичного минулого позбуваємося», - написав Гамалія.

 

 

У місті Ізмаїл на Одещині 1 грудня розпочали демонтаж пам’ятника Олександру Суворову. Всі роботи виконуватимуть комунальники.

 

 Як повідомляє "Юг.Today", раніше Ізмаїльська міська рада вирішила, що пам'ятник поки перемістять за межі громадського простору – до підприємства "Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". До цього туди перевезли пам'ятник Леніну.

 

Нагадаємо, що Микола Островський — радянський письменник; учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом.

 

Він відомий своїми романами "Як гартувалася сталь" та "Народжені бурею", які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років.

 

Як повідомляла УМ, Одеська міськрада остаточно вирішила демонтувати пам'ятники Катерині ІІ та Суворову.