Агент ФСБ в Одесі засуджений до 15 років за підривну діяльність

12:06, 29.11.2022
Агент ФСБ в Одесі засуджений до 15 років за підривну діяльність

Київський районний суд міста Одеса оголосив обвинувальний вирок місцевому  мешканцю, який був завербованим агентом російської ФСБ та активно сприяв державі-агресору у підривній діяльності на території регіону.

 

Колаборант, який навіть нахабно вивісив російський триколор на будівлі в Одесі,  засуджений до 15 років позбавлення волі.

 

Як інформує Україна молода, про вирок зраднику повідомляють Київська міська прокуратура та ДБР у вівторок.

 

Зазначається, що досудовим розслідуванням встановлено, що мешканець міста Одеса, який з 2014 року займав проросійську позицію та брав участь у проросійських політичних заходах, з початку повномасштабного вторгнення ф на територію України вступив у злочинну змову із кураторами ФСБ.

 

Чоловік сформував злочинне угруповання для підтримки протиправної агресії проти України.

 

Вказані особи збирали інформацію щодо місць дислокації військових об’єктів на території Одеси, а також відомості щодо активістів та інших осіб, які активно висловлюються на підтримку державного суверенітету України.

 

Зібрані відомості учасники угруповання передавали ворожим спецслужбам. Також організатор розробляв плани щодо утворення агентурної мережі у правоохоронних органах Одеської області для проведення підривної діяльності на користь країни-агресора.

 

 

Крім цього, 22 серпня 2022 року за дорученням кураторів вказані особи розмістили на житловому будинку у місті Одеса прапор російської федерації із підписом: "Одесса – русский город".

 

Фото цього прапору у подальшому були використані російськими пропагандистськими ЗМІ.

 

Зрадник не відмовлявся й від звичайної злочинної діяльності. Він з посібниками планував викрасти патріотично налаштованого підприємця Одеси, який займався волонтерською діяльністю.

 

Для цього зловмисники облаштували підвал для тортур чоловіка, щоб той "погодився" віддати все своє майно та гроші. Кураторам з ФСБ вони розповідали, що хочуть зробити це, аби дестабілізувати ситуацію в місті, а також для того, щоб після захоплення Одеси військами агресора, обміняти українського патріота на російських полонених.

 

Наприкінці вересня ДБР спільно з СБУ провело спецоперацію для затримання чоловіка з його поплічниками.

 

У межах слідства за дорученням прокурора правоохоронці влаштували імітацію обстановки викрадення людини, в ході якого троє членів злочинної групи були затримані "на гарячому".

 

Наразі організатору призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Як повідомляла «УМ», нещодавно співробітники Державного бюро розслідувань виявили «лігво» колаборантів та повний перелік зрадників, які несли службу у "поліції" Херсона.