Як ми захистили Варшаву! Конфлікт загасили?
Іноді найважливіші дипломатичні події відбуваються майже непомітно. >>
Генсек НАТО Єнс Столтенберг. (nato.int)
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО планують оголосити про довгострокову підтримку України, яка захищається від російських повітряних, ракетних і наземних атак.
Очікується, що відповідна заява буде оголошена на зустрічі дипломатів у Бухаресті цього тижня.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє агентство АР у понеділок.
Зазначається, що на цій зустрічі в Бухаресті міністри НАТО, ймовірно, дадуть нові обіцянки щодо нелетальної підтримки України. Йдеться про паливо, електрогенератори, медикаменти, зимове спорядження та пристрої для боротьби з безпілотниками.
Окремі члени Північноатлантичного Альянсу також, ймовірно, оголосять про нові поставки військового обладнання для України - головним чином, систем протиповітряної оборони.
НАТО як організація не буде пропонувати таких поставок через побоювання залучення у війну з росією. Але міністри також обговорять, як підтримати Україну у віддаленому майбутньому.
"У довгостроковій перспективі ми допоможемо Україні перейти від обладнання радянських часів до сучасних стандартів, доктрини і тренувань НАТО", - прокоментував це питання перед зустріччю генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ відбудеться в Бухаресті 29-30 листопада 2022 року.
Як повідомляла «УМ», 21 листопада Парламентська асамблея НАТО визнала Російську Федерацію та її режим державою-терористом. Відповідна резолюція була одноголосно ухвалена на щорічній сесії в Мадриді.
Іноді найважливіші дипломатичні події відбуваються майже непомітно. >>
Цей законопроєкт, над яким останні кілька місяців разом працювали історики, фахівці з меморіалізації, представники законодавчої та виконавчої влади, увінчує тривалий шлях >>
Гітанас Науседа, Президент Литви, заявив, що може допомогти у врегулюванні дипломатичного конфлікту між Києвом і Варшавою за їхньої згоди. >>
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
Ну що ж, війни продовжують відкривати нам чергові цинічні рівні геополітичних маніпуляцій. >>
Угорщина та Україна офіційно уклали «історичну» угоду щодо прав етнічної угорської громади, яка проживає в Закарпатській області – заявив Прем’єр-міністр Петер Мадяр. >>