росія планувала напасти на Японію у 2021 році – Newsweek

13:48, 27.11.2022
росія планувала напасти на Японію у 2021 році – Newsweek

Путін готувався напасти на Японію, але в решті вибрав Україну: згідно з витоком електронних листів від інформатора Федеральної служби безпеки Росії, Росія готувалася напасти на Японію в серпні 2021 року. (Фото: GETTY IMAGES/NEWSWEEK)

До повномасштабного вторгнення в Україну російська влада нібито розглядала варіант нападу на Японію. У документах із секретним доступом, які спливли в мережі, йдеться, що рф у серпні 2021 року "цілком серйозно готувалася до локального військового конфлікту" з країною сонця, що сходить.

 

Як інформує УМ, такі дані отримало американське видання Newsweek.

 

Журналісти стверджують, що в їхньому розпорядженні є відповідний лист від 17 березня, написаний особою, яка співпрацює з ФСБ.

 

Він адресований Володимиру Осєчкіну – російському правозахиснику, який керує антикорупційним веб-сайтом Gulagu.net.

 

Агент федеральної служби безпеки РФ, який називає себе "Вітер змін", писав: "Впевненість у тому, що країни (Росія та Японія. – Ред.) увійдуть до стадії гострого протистояння й навіть війни, була високою. Чому для війни в підсумку була обрана Україна – сценарій особливо не змінився...".

 

Стверджується, що прокремлівські пропагандисти мали "підігріти" ненависть росіян до японців, використовуючи ту ж саму термінологію про "нацистів" і "фашистів", яка в кінці кінців пролунала на адресу українців.

 

Першим кроком до цієї мети стало розсекречення ФСБ у серпні 2021 року інформації про те, що під час Другої світової війни японські спецслужби мали катувати громадян СРСР.

 

Ще 8 серпня ця новина була малопомітною в російському інформаційному просторі, але вже 16 серпня росЗМІ почали розганяти цю тему. Вони розповідали про "жахливі біологічні експерименти" над радянськими військовополоненими та про те, що Японія з 1938 року готувалася до війни з СРСР, нібито здійснюючи диверсії.

 

Уже восени пропаганда наче забула про вказану тему. У листі не пояснюється, чому Москва передумала й вирішила натомість розв'язати повномасштабну війну проти України.

 

"Вітер змін" також назвав точні позиції російських вертольотів, які, за його словами, мали чекати сигналу для атаки на Японію.

 

"В обох випадках це просто божевілля. Але взагалі війна була неминуча для Росії через маніакальне бажання війни з боку керівництва", – йдеться в тексті.

 

Нагадаємо, що уряд Японії синхронно з країнами НАТО вирішив збільшити витрати на оборону до 2% ВВП. Протягом найближчих п'яти років країна направить на оборонку безпрецедентні понад 40 трлн ієн (майже 290 млрд доларів).

 

Також відомо, що Японія планує модернізувати свої керовані ракети класу "земля-повітря". У країні хочуть, щоб ці ракети могли перехоплювати російську чи китайську гіперзвукову зброю.

 

Як повідомляла УМ, Японія готує новий пакет нелетальної військової допомоги Україні.