Крим можливо повернути невійськовим шляхом — Зеленський

12:14, 25.11.2022
Крим можливо повернути невійськовим шляхом — Зеленський

Окупований півострів можна повернути без бою, вважає президент Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розглянути варіанти повернення анексованого Криму  без застосування зброї. 

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив у інтерв’ю газеті Financial Times.

 

За словами українського лідера, він розуміє, наскільки всі спантеличені ситуацією, що склалася навколо півострова.

 

«Якщо хтось запропонує нам шлях, який допоможе повернути до складу країни Крим невійськовим шляхом, то я буду лише за. Якщо ж можливе рішення не передбачає того, що територію Криму покинуть усі російські військові, то на це не потрібно витрачати час», – сказав глава держави.  

 

Зеленський також висловився про можливі переговори із Росією. На його думку, вони заморозять конфлікт.  

 

«Це питання часу, коли бойові дії відновляться», – додав він.

 

У свою чергу Володимир Зеленський припустив, що Росія намагається домогтися «короткострокового затишшя» у бойових діях, щоб «відновити сили». На його думку, подібна пауза може лише посилити ситуацію, а територіальні поступки з боку Києва не гарантують миру.

 

Раніше говорячи про можливі терміни завершення конфлікту, заступник голови Міноборони України Володимир Гаврилов припустив, що бойові дії в країні можуть закінчитися до кінця весни. При цьому він припустив, що Збройні сили України (ЗСУ) повернуться до Криму до кінця року. Гаврилов також висловив думку, що переговори Києва з Москвою можуть відбутися лише після того, як російські війська будуть готові покинути Крим та Донбас. 

 

Нагадаємо, росія активно готується до наступу ЗСУ для звільнення Криму, тому створює позиційні райони на півночі Джанкойського району. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

 

Крім того, днями глава Офісу президента Андрій Єрмак висловив упевненість у проведенні кампанії з повернення Криму до складу України. 

 

До слова, за прогнозом Міноборони, окупований  рашистами Крим може бути звільнений в січні наступного року.

 

Як повідомляла УМ, міністр оборони Олексій Резніков вважає, що Україні вдасться повернути Крим без бою, оскільки в рф розгорається внутрішня криза.