Добровільну евакуацію розпочато на Херсонщині та Миколаївщині

20:53, 19.11.2022
Добровільну евакуацію розпочато на Херсонщині та Миколаївщині

Ірина Верещук у Херсоні. (facebook.com/vereshchuk.ukraine)

Україна офіційно оголосила початок добровільної евакуації людей з деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей.

 

 Держава бере на себе всі пов'язані з цим витрати.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук та голова Миколаївської ОВА Віталій Кім на брифінгу в Миколаєві у суботу ввечері.

 

«Добровільна евакуація з деокупованих територій півдня України вже розпочинається, а держава бере на себе всі витрати та відповідальність, пов’язані з цим процесом. Тобто йдеться про те, що кожен за бажанням може виїхати в більш безпечні регіони, а держава забезпечить їх доставку, проживання, медичне забезпечення і таке інше», - наголосила пані Верещук, яка вдень побувала у Херсоні.

 

Урядовиця додала: «Наше завдання – дійти до кожного, запропонувати їм виїхати через Миколаїв або Кривий Ріг у західні області. У нас є на це кошти, є розуміння і найголовніше – досвід... Бо ми вже це робили на Харківщині, Донеччині тощо».

 

Тоді як голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що в деокупованих населених пунктах області складають списки охочих евакуюватися.

 

Зокрема, в Миколаєві створено транзитний пункт, де люди можуть перебувати упродовж тижня перед виїздом. Звідти їх за бажанням відправляють у різні регіони України, де для них підготовлені місця для проживання.

 

Нагадаємо, 13 листопада голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич закликав мешканців звільнених територій області евакуюватися через високий ризик ворожих обстрілів.

 

Як повідомляла «УМ», в суботу до Херсона прибув перший від початку повномасштабного вторгнення пасажирський «Потяг до Перемоги». На ньому приїхала і представниця уряду Ірина Верещук.