Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Резолюцію про репарації підтримали 94 зі 193 членів Генасамблеї ООН. (Фото Reuters)
Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй більшістю голосів ухвалила запропоновану Україною резолюцію, згідно з якою росія має бути притягнена до відповідальності за порушення міжнародного права через вторгнення в Україну, включно з виплатою репарацій.
Як інформує Україна молода, голосування відбулося на спеціальній сесії Генасамблеї ООН в понеділок пізно ввечері.
Відповідну резолюцію підтримали 94 зі 193 членів асамблеї, проти проголосували 14, 73 утрималися.
Проти резолюції висловилися: Багами, Білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, Росія, Сирія, Центрально-Африканська Республіка та Зімбабве.
У документі наголошується, що росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні і «повинна нести юридичні наслідки за всі свої міжнародно протиправні дії, включаючи відшкодування за збитки і втрати, спричинені такими діями».
Резолюція рекомендує створення членами ООН у співпраці з Україною "міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, заподіяних усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних діянь росії в Україні".
Зауважимо, що резолюції Генасамблеї ООН не мають обов’язкової сили, але мають політичну вагу.
Постійний представник України при Організації Сергій Кислиця, який презентував документ, наголосив, що голосування за резолюцію не означає приставання на бік однієї зі сторін конфлікту, адже йдеться про підтримку Статуту ООН, його цілей і принципів та міжнародного права загалом.
За даними МВС України, від початку повномасштабного вторгнення росії правоохоронці зафіксували вже близько 40 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військовими на території України.
Як повідомляла «УМ», Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні заявив, що виступає за мир між Україною та росією, але виключно на основі принципів Статуту організації та міжнародного права.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
В оновленому рейтингу найсильніших армій світу Сили оборони України посіли лише 20-ту сходинку. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не дає згоди на новий великий пакет військової допомоги Україні, який пропонують МЗС та Міноборони. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>