Україна закликає світ накласти санкції на «Росатом» через спробу привласнити ЗАЕС

00:29, 06.10.2022
Україна закликає світ накласти санкції на «Росатом» через спробу привласнити ЗАЕС

Спроба росії привласнити Запорізьку АЕС є черговим злодіянням. (facebook.com/energoatom.ua)

Міністерство закордонних справ України МЗС пропонує Євросоюзу, країнами «Групи семи» та іншим західним партнерам невідкладно розглянути запровадження санкцій проти російської державної корпорації «Росатом».

 

Офіційний Київ вважає спробу росії привласнити Запорізьку АЕС черговим «злодіянням», а відповідний указ російського президента путіна «нікчемним».

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться у заяві МЗС України в ніч на четвер.

 

«Рішуче засуджуємо цей злочин, який ще більше посилює ризики та загрози у сфері ядерної безпеки, спричинені російською окупацією ЗАЕС. Закликаємо всі держави дотримуватися послідовної позиції у забезпеченні обов’язковості політичних, економічних та правових наслідків для держави-терориста за всі її злочинні та протиправні дії», – йдеться у заяві відомства.

 

Також МЗС закликає країни-члени Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) обмежити співробітництво у рамках будь-яких проєктів з росією, яка вдається до неприхованого ядерного шантажу всього світу.

 

«Розраховуємо на чітку позицію та ініціативну роль у цих питаннях з боку Генерального директора МАГАТЕ», – додають у зовнішньополітичному відомстві.

 

У МЗС вкотре наголосили на нагальності «максимальної мобілізації зусиль всіх членів світового співтовариства з метою забезпечення якнайшвидшої деокупації Запорізької АЕС та її повернення під контроль України як єдиного способу усунення нинішніх загроз у сфері ядерної безпеки».

 

Оператор атомних електростанцій НАЕК "Енергоатом" також назвав нікчемними, абсурдними та неадекватними указ путіна та інші видані в росії "документи" щодо Запорізької АЕС".

 

В Енергоатомі підкреслили, що Запорізька АЕС продовжуватиме працювати в Україні, згідно з українським законодавством, в українській енергосистемі та Енергоатомі.

 

Зауважимо, що 5 жовтня президент країни-агресора путін підписав указ, відповідно до якого захоплену окупантами Запорізьку АЕС буде віддано Росії.

 

Напередодні, 4 жовтня президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази путіна щодо визнання "незалежними" Криму, так званих "ЛНР" та "ДНР" і Запорізької та Херсонської областей України.

 

Як повідомляла «УМ», росіяни окупували ЗАЕС 4 березня, відтоді окупанти регулярно обстрілювали об’єкт, що загрожує ядерною катастрофою.

 

50 країн-учасниць МАГАТЕ заявили, що рф має залишити Запорізьку АЕС.