Атаки росіян на Київ спричинили пошкодження енергетичної інфраструктури – ДТЕК
Пошкоджену внаслідок атаки безпілотників 2 листопада енергетичну інфраструктуру у Київській області та місті Київ - енергетики почали відновлення. >>
Вперше в історії Запорізька АЕС була відключена від енергомережі через дії окупантів. (facebook.com/energoatom.ua)
Запорізька атомна електростанція в Енергодарі відновила з’єднання з четвертою лінією зв’язку із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – "Дніпровська".
Втім, наразі всі 6 енергоблоків ЗАЕС залишаються відключеними.
Як інформує Україна молода, про це повідомила пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) у четвер ввечері.
«Україна повідомила МАГАТЕ, що ЗАЕС, найбільша атомна електростанція в Європі, принаймні двічі втрачала з’єднання з ЛЕП протягом дня, але наразі воно знову працює», – зазначили в Агентстві, що є структурою ООН.
Також ЗАЕС залишається підключеною до лінії 330 кВ від сусідньої теплоелектростанції, яка за потреби може забезпечити резервну електроенергію.
Україна також повідомила МАГАТЕ, що внаслідок обривів ЛЕП 750 кВ два діючих блоки ЗАЕС були відключені від електромережі та спрацювали їхні системи протиаварійного захисту, а всі системи безпеки залишилися в робочому стані.
Усі шість блоків залишалися відключеними від мережі після відновлення лінії електропередач, кажуть в МАГАТЕ з посиланням на українські дані.
Жодної інформації про пряму причину відключення електроенергії немає. Шестиреакторна ЗАЕС зазвичай має чотири зовнішні лінії електропередач, але три з них були втрачені раніше внаслідок обстрілів окупованої станції російською армією.
У МАГАТЕ додали, що на випадок втрати зовнішнього живлення ЗАЕС, як і інші атомні електростанції в усьому світі, все ще має доступні дизель-генератори для забезпечення резервного живлення.
Нагадаємо, 25 серпня вперше в історії Запорізька АЕС була відключена від енергомережі.
Сталося це через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС. Як наслідок, два працюючі енергоблоки станції відключилися від мережі.
Після цього без світла лишилися тимчасово окуповані міста Херсонщини та Запоріжжя.
Пошкоджену внаслідок атаки безпілотників 2 листопада енергетичну інфраструктуру у Київській області та місті Київ - енергетики почали відновлення. >>
Витік води з імпульсної лінії виявили на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), наразі тривають ремонтні роботи. >>
Попередні переговори про припинення ударів по обʼєктах енергетичної інфраструктури одна одної ведуть Україна і росія. >>
На Запоріжжі в тимчасово захопленому російськими військами Бердянську внаслідок вибуху 27 жовтня був підірваний залізничний міст. >>
Із моменту початку повномасштабної війни населення України зменшилося на 10 мільйонів осіб, або приблизно на чверть. >>
Міжнародне агентство з атомної енергії фінансувало дослідження російських вчених у Криму навіть після анексії півострова у 2014 році та після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну — попри те, що офіційно агентство визнає Крим українським. >>