У кулуарах Ради агент ФСБ намагався встановити «жучки»

11:02, 19.08.2022
У кулуарах Ради агент ФСБ намагався встановити «жучки»

ФСБ намагається пробратися у найвищі ешелони влади й мати вичерпну розвідінформацію. (Фото з відкритих джерел)

Колишнього працівника апарату Верховної Ради, якого завербувала російська ФСБ для збору розвідданих, викрила Служба безпеки України.

 

Як інформує УМ, про це 19 серпня повідомила пресслужба СБУ на сайті.

 

«За вказівкою свого російського куратора агент мав збирати розвіддані про візити іноземних делегацій до українського парламенту, зокрема їх персональний склад, зміст офіційних і неформальних розмов.

 

Він також отримав завдання вивчити можливість встановлення спеціальних технічних засобів негласного збору інформації ("жучків" – УМ.) в залах і кулуарах», - сказано в повідомлені.

 

За інформацією спецслужби, агента завербувала ФСБ під час поїздки до окупованого Криму до початку повномасштабного вторгнення РФ. Він був працівником підрозділу забезпечення Управління справами апарату Верховної Ради і мав використовувати свої повноваження для збору розвідданих.

 

Однак, як зазначають в СБУ, агент не виконав жодного завдання окупантів та звільнився ще до початку повномасштабного вторгнення. Пізніше він намагався працевлаштуватися на стратегічно важливий об’єкт на Житомирщині, але був викритий СБУ під час проходження спецперевірки. Агент добровільно розповів про співпрацю з російською ФСБ.

 

Слідство триває за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому загрожує від 15 років в’язниці за держзраду в умовах воєнного стану. В СБУ наголосили, що підозрюваний може бути звільнений від кримінальної відповідальності, якщо він не вчинив жодних дій на виконання завдання і добровільно повідомив про співробітництво з ворогом.

 

Як повідомляла УМ, ексспівробітник СБУ Бовсуновський «Кабан» обвинувачуєтья у зраді.