Ще одна поразка росії? новий Чорноморський світ вчиться успішно працювати без москви
У травні 2025 року Європейський Союз зробив крок, який у поточному інформаційному шумі воєнних подій залишився майже непоміченим. >>
У мережі з'явилися фото з авіабази у Саках, де чітко видно пошкоджені літаки. (Фото соцмереж)
Командування Повітряних сил України підтвердило знищення складу авіаційного озброєння та дев’ятьох ворожих літаків внаслідок вибухів на аеродромі «Саки-4» поблизу Новофедорівки в окупованому Криму 9 серпня
Дані щодо знищених російських літаків офіційно внесли до статистики основних втрат противника, яку Генштаб ЗСУ оновлює щодоби вранці.
Як інформує Україна молода, про це лаконічно повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ в середу.
«САКИ! Мінус дев'ять літаків окупантів», - йдеться у повідомленні.
Зауважимо, що «Саки-4» є одним з ключових аеродромів окупованого Криму, який рф використовує для ударів по Україні, що розташований у Новофедорівці.
Водночас пізніше у мережі з'явилися відео з авіабази, де чітко видно пошкоджені літаки.

Тоді як речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону 10 серпня розповів, що "Саки" - це військовий аеродром в українському Криму, де окупанти розташовували літаки Су-30 СМ, Су-24, Іл-76 та інші.
«Вони щодоби злітали з аеродрому. 24/7 авіація ворога здійснює патрулювання повітряного простору біля України. Не долітаючи до острова Зміїний, вони патрулюють у Чорному морі постійно, змінючи лише літаки та екіпажі», - зазначив речник Повітряних сил ЗСУ.
За його словами, загалом же в Криму є 5 аеродромів, які рф може використовувати для зльоту літаків та завдання ракетних ударів по Україні, і це становить неабияку загрозу, на додачу до десятків аеродромів у Білорусі та й у самій росії.
«По вибуху, який ми спостерігали на відеоматеріалах, зрозуміло, що уражений склад авіаційного озброєння. Тому що була детонація серйозна. А якщо там додатково знищено з десяток літаків, то це буде справжня невеличка перемога», - сказав пан Ігнат ще до оприлюднення ранкової статистики втрат ворога від Генштабу ЗСУ.

Аеродром у Саках до "бавовни".
Як повідомляла «УМ», російська влада не наважується звинуватити Україну в ударах по аеродрому в Новофедорівці в Криму, бо це стало б свідченням неефективності російських систем ППО, як уже відбулося з потопленням російського крейсера "Москва".
Голова Меджлісу Рефат Чубаров звернувся до росіян, які незаконно перебувають чи оселилися в окупованому рф Криму та порадив виїжджати з окупованого росією Криму якнайшвидше.
У травні 2025 року Європейський Союз зробив крок, який у поточному інформаційному шумі воєнних подій залишився майже непоміченим. >>
Автори зазначають, що це вже вплинуло на російську тактику у війні з Україною. Особливо на тлі суперечок щодо доступу української ППО до ЗРК Patriot між Києвом та адміністрацією Трампа, чия “підтримка України в кращому випадку була половинчастою, а в гіршому – межувала з ворожістю”. >>
Насамперед нагадаю, що цього понеділка у світі відзначали День молока. >>
Дарницьку ТЕЦ у Києві відновлює ТОВ «Євро-Реконструкція» коштом підприємства та акціонерів без залучення бюджетного фінансування. >>
Під час війни місцеві бюджети значною мірою залежать від роботи бізнесу, який продовжує сплачувати податки та підтримувати економіку громад. >>
Утворення десяти репресивних зон, в яких економічний розвиток значно відставатиме від решти регіонів країни прогнозує Нацбанк України. Щоправда, така тенденція вже є, і з продовженням війни вона лише буде поглиблюватись. >>