Кремль приховує безсилля своєї ППО і не звинувачує ЗСУ в вибухах у Криму – ISW

09:18, 10.08.2022
Кремль приховує безсилля своєї ППО і не звинувачує ЗСУ в вибухах у Криму – ISW

Вибухи на військовому аеродромі в Саках став повною несподіванкою для російських загарбників у Криму. (Фото соцмереж)

Російська влада не наважується звинуватити Україну в ударах по аеродрому в Новофедорівці в Криму, бо це стало б свідченням   неефективності російських систем ППО, як уже відбулося з потопленням російського крейсера "Москва".

 

Як інформує УМ, про це пише американський Інститут дослідження війни (ISW)

 

«Одночасність вибухів на двох різних об'єктах, ймовірно, виключає офіційну російську версію випадкової пожежі, але не виключає ні диверсії, ні далекобійного ракетного удару".

 

Деталі: ISW пише, що Україна могла модифікувати свої ракети "Нептун" для використання в наземних цілях (як це зробили росіяни з протикорабельними та зенітними ракетами), але нині немає жодних доказів, які б підтверджували цю гіпотезу.

 

Нагадаємо: Коли українськими протикорабельними ракетами "Нептун"  вразили ракетний крейсер "Москва" Чорноморського флоту РФ, Міноборони Росії заявило, що там "здетонував боєзапас», - сказано у звіті американських аналітиків.

 

Як повідомляла УМ, вибухи на військовому аеродромі в Новофедорівці в Криму пролунали 9 серпня. Мешканці Криму публікували у соцмережах відео, на яких було видно як мінімум два епіцентри вогню, та розповідали, що чули від 7 до 12 вибухів.

 

Так званий "голова Криму" Сергій Аксьонов повідомив, що внаслідок вибухів одна людина загинула, шестеро постраждали.

 

Міноборони Росії заявило, що пожежа на авіабазі "Саки" виникла внаслідок детонації кількох авіаційних снарядів. Пізніше джерело військового відомства РФ заявило ТАСС про порушення вимог пожежної безпеки на аеродромі поблизу Новофедорівки.

 

Міноборони України заявило, що не може встановити причину займання в Новофедорівці.

 

The New York Times із посиланням на "високопоставленого українського військового" написало, що за вибухами на аеродромі в окупованому Криму нібито стоять українські сили.