Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря - Подоляк

12:20, 06.08.2022
Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря - Подоляк

У ОП закликають МАГАТЕ й ООН передати ЗАЕС під контроль спецкомісії

Радник керівника Офису Президента України Михайло Подоляк після ракетного обстрілу ЗАЕС заявив, що  МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від росіян вийти з території Запорізької атомної електростанції та передати її під контроль спеціальної комісії.
 
Як інформує Україна молода, про це він повідомив у Твіттері.
 
За його словами, цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря, оскільки росія захопила станцію та влаштовує там небезпечні провокації.
 
«МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії»,- наголосив Подоляк.
 
Як повідомляла УМ, російські загарбники 5 серпня двічі здійснили обстріл у бік ЗАЕС. О 14:30 зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Ввечері загарбники вдруге обстріляли станцію, зафіксовано три влучання на майданчик АЕС. Обстріл був здійснений по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС, виникла пожежа.
 
Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту негайно вжити заходів для примусу росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України.
 
Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили у НАЕК "Енергоатом".