Ліван зняв арешт із сирійського судна «Laodecia» з краденим українським зерном - МЗС

11:27, 04.08.2022
Ліван зняв арешт із сирійського судна «Laodecia» з краденим українським зерном - МЗС

Cудно Laodecia з краденим українським зерном.

У Міністерстві закордонних справ України розчаровані рішенням ліванського суду зняти арешт із судна Laodecia, яке перевозило вкрадене в Україні зерно.

 

Як інформує УМ, про це йдеться  у заяві  від 4 серпняукраїнського зовнішньополітичного відомства.

 

В МЗС наголосили, що, незважаючи на надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України.

 

"Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера", - підкреслили в МЗС.

 

Там уточнюють, що Україна завжди докладала зусиль для підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року.

 

При цьому українське постачання продовольства до Лівану не припинялося після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України, а після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси до Лівану.

 

"Ба більше, враховуючи складну продовольчу ситуацію в Лівані, в координації з українськими власниками незаконно вивезеного вантажу ліванській стороні було запропоновано реалізувати українське борошно та ячмінь за пільговою ціною", - зазначають у дипвідомстві.

 

У МЗС додають, що рішення ліванського суду дозволяє судну Laodecia, яке перебуває під дією міжнародних санкцій через незаконне вивезення вантажів із тимчасово окупованих територій України, безперешкодно залишити порт Тріполі зі вкраденим українським борошном і ячменем.

 

"Закликаємо ліванську сторону скасувати рішення щодо знаття арешту із судна Laodecia та вжити заходів задля запобігання подальшим спробам використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими", - підсумували в міністерстві.

 

Як повідомляла УМ, завдяки експорту зерна влада сподівається отримати валюту і укріпити гривню.