У Василівці на Запоріжжі заблоковано 2,5 тисячі евакуаційних авто

17:30, 02.08.2022
У Василівці на Запоріжжі заблоковано 2,5 тисячі евакуаційних авто

Окупанти не пропускають людей на блокпостах, використовуючи їх як «живий щит»

Понад дві тисячі евакуаційних автівок стоять у черзі на блокпості поблизу Василівки з боку Енергодара Запорізької області.
 
Як інформує Україна молода, про це в коментарі Радіо Свобода повідомив голова Василівської ОТГ Сергій Каліман.
 
«З боку Енергодара десь близько 2,5 тисячі машин стоїть з цього напрямку. З напрямку мелітопольського трошки менше, але скупчення дуже велике. Легкові машини зганяють на заправки, які розташовані перед містом Василівка, а вантажні машини стоять в черзі вздовж дороги. Наприклад, зі сторони Енергодара, це напрямки, які йдуть з Херсона, люди стоять в черзі 5-6 днів», – розповів Каліман.
 
Він впевнений, що російські окупаційні сили навмисно перешкоджають виїзду місцевих жителів, оскільки «зацікавлені в тому, щоб вони залишалися в окупованому регіоні і відігравали роль «живого щита» у випадку загострення бойових дій».
 
«Наші війська пішли в наступ у напрямку Херсона, тому дуже великий потік пішов біженців з Херсонської області і вони всі їдуть через наше місто. Російські війська, розуміючи це, не пропускають наших людей в тій кількості. Це робиться навмисно. Люди відіграють певний живий щит для того, щоб наші війська не могли просуватися. Не могли обстрілювати позиції російських військ», – вважає Каліман.
 
У липні влада закликала жителів окупованих районів Херсонської й Запорізької областей евакуюватися всіма можливими способами.
 
Російські війська почали штурм Херсону 1 березня. Відтоді місто і більша частина області перебувають під російською окупацією.
 
Як повідомляла УМ, у Василівці  Запорізької області рашисти на виїзд із захопленої території збирають величезні черги на блокпості. Вони накопичують тисячі автомобілів та створюють із них «живий щит» у той час, коли перекидають свою техніку.