Сенат США закликав Держдеп оголосити росію державою-спонсором тероризму

15:37, 28.07.2022
Сенат США закликав Держдеп оголосити росію державою-спонсором тероризму

Резолюцію про визнання росії країною - терористкою незабаром офіційно розгляне Держдеп США.

Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, що закликає держсекретаря Ентоні Блінкена визнати росію державою-спонсором тероризму.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє на New York Times.
 
У резолюції йдеться, що Росію необхідно визнати країною, що спонсорує тероризм за її дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели «до загибелі незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей».
 
«Збройні сили Російської Федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні»,- говориться в законопроекті Сенату.
 
Відзначається, що аналогічна міра була схвалена в Палаті представників, де спікер Ненсі Пелосі, як очікується, буде рішучим прихильником її прийняття. Однак право призначати державного спонсора тероризму належить Держдепартаменту.
 
Видання підкреслює, що прийняття резолюції Сенатом чинить ще більший тиск з боку Конгресу на адміністрацію президента Джо Байдена.
 
Нагадаємо, що резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму в американський Сенат подали демократ Річард Блументаль і республіканець Ліндсі Грем.
 
Зараз держсекретаря США Ентоні Блінкена закликають визнати це офіційно, після чого Росія може стати п'ятою країною в цьому списку.
 
Як заявила представник США Ненсі Пелосі, якщо цього кроку не зроблять у Держдепі США, то його зробить Конгрес.
 
Як повідомляла УМ, посол США в Україні Бріджіт Брінк зазначила, що Сполучені Штати Америки дуже серйозно розглядають питання про оголошення росії державою-спонсором тероризму.