Повітряні сили ЗСУ досі не отримали далекобійних систем ППО

16:13, 26.07.2022
Повітряні сили ЗСУ досі не отримали далекобійних систем ППО

Україна потребує ще більше протиракетної зброї, щоб убезпечити міста від російських агресорів

Речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що Україна ще не отримала далекобійних систем ППО, однак показник збиття ворожих ракет покращився завдяки людському фактору.
 
Як інформує Україна молода, про це він повідомив під час брифінгу.
 
За його словами, навченість особового складу ППО ЗСУ значно підвищилась, тому і покращився показник збиття ракет.
 
«Активність досягається завдяки людському фактору, основою не є постачання озброєння. Тому що, на жаль, ми ще не отримали тих важливих озброєнь, про які ми мріємо, це - далекобійні системи ППО, а також середньої дальності», - сказав Ігнат.
 
Він уточнив, що ЗСУ поки мають поставки від партнерів переносних зенітних ракетних комплексів різних типів, які теж ефективно працюють, зокрема, при влучанні у літаки та гелікоптери.
 
Речник додав, що раніше у світі не було такого масованого ракетного удару, як по нашій території, тому знадобився час для навчання. Крім того, є ракети, які важко збивати. Це ракети Х-22, Х-21, "Искандер", "Точка-У", які мають надзвичайно великі швидкості.
 
Як відомо, останнім часом рф завдає ударів ракетами радянського виробництва, економлячи дорогі снаряди типу "Калібр", Ха-101 та "Искандер", щоб і надалі загрожувати ними всьому світу.
 
Як повідомляла УМ, кілька  норвезьких зенітно-ракетних комплекси NASAMS, які західні партнери передадуть Україні найближчим часом, закриють лише небо Києва та ще одного міста.
 
Закрити ж небо над всією Україною, за умови більших поставок комплексів NASAMS, можна буде лише до кінця 2023 року.