ЗСУ отримали перші німецькі зенітки Gepard

14:05, 25.07.2022
ЗСУ отримали перші німецькі зенітки Gepard

Німеччина розпочала надавати необхідну зброю: три «Гепарди» уже в Україні

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що в Україну уже прибули перші зенітні самохідні артилерійські установки Gepard із Німеччини. 
 
Як інформує Україна молода, про це він повідомив в ефірі єдиного телемарафону в понеділок.
 
«Сьогодні офіційно зайшли три перших Gepard. Це зенітно-ракетні комплекси, до яких нам передані десятки тисяч набоїв. Ми очікуємо перших 15 Gepard. Три сьогодні заїхали в Україну. Вони сьогодні вже в розпорядженні Збройних сил України»,- сказав Резніков.
 
У середині липня офіційний Берлін опублікував список озброєння, яке ще планує поставити Україні, серед яких були 30 ЗСУ Gepard. 
 
Постачання боєприпасів для "Gepard" раніше вважалося проблемою, оскільки було доступно лише трохи менше 60 тисяч 35-мм снарядів.
 
Gepard може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину. Втім, в реальних умовах він стріляє короткими чергами, пристосованими до цілі. Після кількох тижнів зусиль офіс німецького уряду спільно з Міністерством оборони Норвегії знайшли виробника, який може виготовляти додаткові боєприпаси.
 
Раніше виробник систем провів навчання українських солдатів з використання установок.
 
Як повідомляла УМ, обіцяні урядом Німеччини постачання зброї Україні явно затримуються, в тому числі зенітно-ракетні комплекси Iris-T SLM.