ЄС виділяє ще €500 млн військової допомоги Україні

18:25, 22.07.2022
ЄС виділяє ще €500 млн військової допомоги Україні

Загальна військова допомога Європейського Союза склала 2,5 млрд євро

Європейський Союз офіційно виділив Україні ще €500 мільйонів військової допомоги для підвищення стійкості Збройних сил у боротьбі з російським агресором. Загальний обсяг наданої країні з 24 лютого допомоги склав 2,5 мільярда євро.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сайті Європейської ради.
 
«Рада ЄС ухвалила сьогодні дві ініціативи з допомоги в межах Європейського фонду миру, що спрямовані на нарощування підтримки спроможностей і стійкості Збройних сил України з оборони територіальної цілісності та суверенітету країни та для захисту цивільного населення проти російської військової агресії. Завдяки 5-му траншу у 500 мільйонів євро, що був мобілізований сьогодні, внесок ЄС для України в межах Європейського фонду миру дорівнює 2,5 мільярда євро», - йдеться у повідомленні.
 
Відповідно до пріоритетів, що визначених урядом України, заходи підтримки включають 490 мільйонів євро для придбання летального військового обладнання, що буде використовуватися для оборони, а також 10 мільйонів євро призначені для надання іншого обладнання та постачання, зокрема, засобів особистого захисту, пакетів першої медичної допомоги, пального тощо.
 
«ЄС ... рішуче підтримує Україну у її боротьбі за свободу та незалежність. Україна потребує більше зброї - ми надамо її. У цьому контексті країни-члени ЄС погодилися мобілізувати 5-й транш військової допомоги на 500 мільйонів євро, що збільшило суму на (закупівлю) військового обладнання для Збройних Сил України до 2,5 мільярда євро», - зазначив з цього приводу високий представник ЄС Жозеп Боррель.
 
Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого Європейський Союз надає Києву потужну політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу. Вперше ЄС надав військову підтримку країні, що перебуває у стані активних бойових дій, для реалізації права України на самозахист.
 
Попередні транші військової допомоги, по 500 мільйонів євро кожний, у межах Європейського фонду миру (інструмент, який використовується ЄС для підтримки заходів в межах спільної політики з безпеки й оборони та для підтримання операцій за кордоном), були виділені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня та 23 травня.
 
Як повідомляла УМ, Європейський Союз анонсував додаткову допомогу Україні у 500 млн євро на постачання озброєння та військової техніки.