Крадене збіжжя: окупанти через порт Маріуполя вивезли 180 тисяч тонн українського зерна
За рік росіяни вивезли через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна. >>
Денис Прокопенко сказав своїй дружині, що ув'язнені не постраждали, але не відразу було зрозуміло, чи міг він вільно говорити під час розмови. (Фото: полк «Азов»/Reuters)
Денис Прокопенко, командир загону Нацгвардії України «Азов» зателефонував своїй дружині Катерині, яка також отримала інформацію, що росіяни утримують українських бійців у задовільних умовах.
Як інформує УМ, про це Катерина Прокопенко повідомила в коментарі «The Guardian».
Деталі: Після виходу з заводу "Азовсталь" у Маріуполі Денис Прокопенко (Редіс) зміг коротко зателефонувати своїй дружині Катерині. Чи міг він говорити вільно, невідомо.
«Він сказав, що у нього все добре, і запитав, як я.
Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні. Їх годують, дають воду. Умови відповідають вимогам і за цей короткий період вони не зазнали насильства.
Що буде далі, ми, звісно, не знаємо, але на даний момент є треті сторони – ООН і Червоний Хрест – які контролюють ситуацію», - повідомила дружина командира «азавців».
За наявною інформацією, більшість поранених бійців "Азову" росіяни утримують у в’язниці в селі Оленівка, а менша група важкопоранених бійців перебуває в лікарні міста Новоазовськ на окупованій частині Донецької області.
Прокопенко також повідомила, що, наскільки їй відомо, нікого з бійців до Росії не вивозили.
Катерина Прокопенко заснувала незалежну організацію для підтримки бійців з "Азовсталі", а це не лише "Азов", а й морпіхи, і прикордонники, і поліцейські.
"Мета організації – організовувати щотижневі дзвінки з ув’язненими, розвінчувати російські фейки про наших хлопців, забезпечити їхнє задовільне становище: ліжко, ліки, воду та їжу, а також агітувати за їх швидке звільнення". – розповіла Катерина.
За даними "The Guardian", щонайменше 1000 українських бійців, у тому числі членів батальйону "Азов", минулого тижня були перекинуті на територію, яку контролюють Росія, після чого російські війська захопили металургійний завод "Азовсталь" у Маріуполі.
Нагадаємо, що 20 травня Міноборони РФ заявило, що всіх бійців з "Азовсталі" виведено і що з 16 травня з бункерів вийшло 2 439 осіб, яких росіяни вважають військовополоненими.
Командир полку Нацгвардії України "Азов" Денис Прокопенко заявляв, що важкопоранені бійці з заводу "Азовсталь" мають будуть доставлені на підконтрольну Україні територію шляхом обміну, а щодо загиблих захисників сподівався, що найближчим часом рідні зможуть поховати їх.
Додамо, що Маріуполь був заблокований російськими військами 1 березня. З кінця квітня захисники Маріуполя були заблоковані на заводі "Азовсталь": це представники полку Нацгвардії "Азов", морські піхотинці, прикордонники, поліцейські. Морпіхи просили про "екстракцію", "Азов" – хоча б про евакуацію поранених бійців.
Мирних жителів евакуювали на початку травня, але всі варіанти евакуації бійців Росія відкидала довгий час, хоча Туреччина готова була вивезти їх морем і гарантувати, що до кінця війни ті не братимуть участі в бойових діях в Україні.
16 травня росіяни продовжили спроби зайти на завод чи заблокувати вихід із бункерів "Азовсталі", а потім заявили, що домовилися з українськими захисниками про вивезення поранених бійців на окуповану територію.
У Генштабі ЗСУ заявили, що гарнізон "Маріуполь" виконав бойове завдання і тепер командири мають наказ зберегти життя особового складу.
Президент Володимир Зеленський заявив, що захисники Маріуполя мають бути звільнені за процедурою обміну і повернутися додому. У Росії не виключали обмін.
Як повідомляла УМ, під час розбору завалів багатоповерхівки в Маріуполі в районі приміської АЗС-2 по проспекту Миру в підвалі знайшли близько 200 тіл загиблих.
За рік росіяни вивезли через порт Маріуполя понад 180 тисяч тонн вкраденого українського зерна. >>
В останній день вересня у Києві завершився Mariupol Classic — єдиний фестиваль класичної музики, який існував у Донецькій області. >>
Партія влади Грузії «Грузинська мрія» використала для своїх передвиборчих банерів фотографії українських міст, які постраждали від обстрілів російських терористів. >>
Ще 103 воїнів вдалося повернути в Україну з російського полону. 82 рядових та сержантів. 21 офіцер. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. >>
Показово, що майже кожен третій, кого вдалося звільнити, є азовцем – загалом 15 бійців легендарного полку (нині «Азов» вже є бригадою). Росіяни не звільняли жодного азовця більше року. >>
Проукраїнські підпільники вчинили замах на високопоставленого зрадника і колаборанта, колишнього співробітника МВС і ДФС України Олега Носенка у Маріуполі >>