рф стягує ППО на острів Зміїний та готується до атак С-400 у Криму

10:36, 24.05.2022
рф стягує ППО на острів Зміїний та готується до атак С-400 у Криму

Мета ворога незмінна – подальша блокада портів Великої Одеси.

На острові Зміїний війська рф зміцнюють свої сили заради контролю над морськими шляхами у північно-західній частині Чорного моря і підготували до застосування ракетні комплекси С-400.

 

Як інформує УМ, про це 24 травня повідомив у Телеграмі речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

 

«Ніч проти 24 травня в Одесі пройшла без обстрілів, однак загроза ворожих ракетних ударів з акваторії Чорного моря по території регіону висока. Втім, Сили оборони півдня України надійно виконують поставлені бойові завдання», – зазначив Братчук.

 

Речник ОВА також наголосив, що продовжує маневрування в Чорному морі корабельне угруповання рф, в тому числі десантні та кораблі-носії крилатих ракет, що «загрожує завданням ударів не лише Одещині, а й іншим областям України».

 

За його словами, мета ворога незмінна – подальша блокада портів Великої Одеси, посилення контролю над морськими торговельними шляхами в Чорному морі шляхом облаштування сил ППО на острові Зміїний та комплексів С-400 на північно-західному узбережжі тимчасово окупованого Криму.

 

«Ой, не будіть Змієбаївку, ординці! Війна триває, разом до перемоги!» – додав Братчук.

 

Раніше в районі острова Зміїний підрозділи ЗСУ потопили ударами ракет «Нептун» флагман чф «Москва»; знищено атаками «Байрактарів» десантний катер типу «Серна» із ЗРК «Тор», два десантно-штурмові катери типу «Раптор», а ще один «Раптор» суттєво ушкоджено. Крім того, ударами з «Байрактарів» по острову Зміїний ЗСУ знищили ворожий командний пункт.

 

Як повідомляла УМ, російські війська, за даними української розвідки, розгорнули на острові Зміїний зенітний ракетно-гарматний  комплекс «Панцир» та ЗРК «Тор-М2», які мають забезпечувати протиповітряну оборону рф ближнього радіуса дії.