Золоту відзнаку HOLLYWOOD GOLD AWARDS отримав фільм «Чому я живий»

06:35, 19.05.2022
Золоту відзнаку HOLLYWOOD GOLD AWARDS отримав фільм «Чому я живий»

Сюжет фільму заснований на реальних подіях, що відбувалися у передвоєнному Маріуполі у 1940 році

У Лос-Анджелесі українська кінострічка «Чому я живий» режисера Вілена Новака  здобула Золоту відзнаку фестивалю HOLLYWOOD GOLD AWARDS. 
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба кіностудії у Фейсбуці 
 
«Фільм Одеської кіностудії «Чому я живий» отримав чергову нагороду - цього разу Золоту відзнаку фестивалю HOLLYWOOD GOLD AWARDS», - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що фестиваль HOLLYWOOD GOLD AWARDS - щомісячний міжнародний кінофестиваль, що проходить в Лос-Анджелесі і на якому демонструють добірку найкращих кінострічок представників світового кінематографу. Там і відзначили одеську кінострічку.
 
У кіностудії нагадали, що сюжет фільму «Чому я живий» заснований на реальних подіях, що мали місце у передвоєнному 1940-у і в наступні роки в Маріуполі.
 
«Сімнадцятирічні Фрося і Льончик мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей – дуже важко батькові дівчини породичатися з такою сім’єю. Олексій Іванович добрий чоловік, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця? 
 
Вагітність Фросі. Перший день війни. Льончик іде на фронт. Окупація, доноси, колабораціонізм, мародерство, фашистський терор, розстріли євреїв… Усе це доведеться пережити героям і залишитися справжніми людьми»,- наголосили в пресслужбі кіностудії.
 
Тут зауважили, що фільм «Чому я живий», який вийшов у національний прокат 4 листопада 2021 року, став переможцем одразу двох міжнародних кінофестивалів - FUTURE OF FILM AWARDS та Europe Film Festival, здобув Гран-прі 10-го ювілейного Міжнародного кінофестивалю «Кіно і ТИ», а також був визнаний кращим повнометражним фільмом кінофестивалів Future of Film Awards у Північній Македонії.
 
У ролях - Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай, Олена Рєпіна, Анастасія Борисова. 
 
Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський, продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва.
 
Як відомо фільм «Чому я живий» визнаний 15 травня кращим у номінації Best Drama Feature Film на турецькому кінофестивалі International Anatolian Film Awards.
 
Як повідомляла УМ, два фільми, серед яких документальна стрічка  Ivan’s Land/Земля Івана українського режисера Андрія Лисецького,  отримали перемогу на Pordenone Docs Fest в Італії й були нагороджені головним призом.