До росії примусово депортували понад 1,3 млн українців

20:03, 17.05.2022
До росії примусово депортували понад 1,3 млн українців

рф задовго до повномасштабного військового вторгнення готувалася вивозити громадян України на свою територію. (Фото з відкритих джерел)

Окупанти примусово депортували до росії понад 1,3 мільйона українців, у тому числі й 223 тисячі дітей.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова за результатами онлайн-зустрічі із Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді у вівторок.

 

«Ключовою темою для обговорення з очільником УВКБ ООН стала примусова депортація до росії понад 1 мільйон 300 тисяч українців, у тому числі 223 тисяч дітей. Зазначила, що російська федерація задовго до повномасштабного військового вторгнення готувалася вивозити громадян України на свою територію», - уточнила український омбудсман.

 

За її словами, директиви про облаштування пунктів тимчасового розміщення українців були доведені до виконання у федеральні округи держави-загарбника.

 

«Я маю документальне підтвердження цьому з адресами, прізвищами відповідальних осіб, кількістю місць у кожному. Сьогодні 33% місць в пунктах рф ще не заповнені, тому вони очевидно не збираються зупинятися», - зазначила пані Денісова.

 

Окремо омбудсмен заявила, що відповідно до резолюції Ради ООН з прав людини рф має надати безперешкодний доступ міжнародним правозахисникам, включаючи інституції ООН, до наших громадян, які були переміщені до рф. На її думку, УВКБ ООН має відігравати ключову роль у реалізації таких заходів.

 

Зі свого боку пан Гранді зазначив, що наразі Управління у справах біженців не має доступу до українців, які утримуються у рф.

 

«Навіть укладена з російським Червоним хрестом угода не надає такої можливості. Її реалізація обмежується передачею гуманітарної допомогти до пунктів тимчасового розміщення депортованих українців у чотирьох регіонах рф», - уточнила вона.

 

Тож верховний комісар ООН у справах біженців попросив надати наявні у Денісової докази і матеріали з метою використання разом з генеральним Секретарем ООН Антоніо Гутеррешем для тиску на уряд держави-загарбника, щоб змусити забезпечити доступ інституціям ООН до українців та більш предметно розмовляти про їх повернення.

 

Також Денісова і Гранді обговорили питання захисту прав шукачів притулку з інших держав в Україні. З наступного тижня планується відновлення роботи щодо їх оформлення в Україні.

 

«Окремо зупинилися на окремих порушеннях прав українських дітей, які виїхали без супроводу законних представників, в тому числі і на поверненні з країн Європи в Україну. Мною узагальнено проблемні питання, які виникають в цьому процесі, зокрема, у Польщі, Німеччині та Італії, та напрацьовано рекомендацій по їх вирішенню», - поінформувала Денісова.

 

Вона також планує у ході свого візиту до Італії відпрацювати ці нюанси з профільними органами, щоб права українських дітей були дотримані.

 

Як повідомляла «УМ», понад три тисячі жителів Маріуполя російські агресори утримують у «фільтраційній в’язниці» - колишній виправній колонії № 52 у селищі Оленівка Донецької області