Поблизу Маріуполя виявили ще одну братську могилу

19:11, 25.04.2022
Поблизу Маріуполя виявили ще одну братську могилу

Вороги знищують цивільне населення України і закопують тіла у рови

Третє масове поховання протяжністю 200 метрів було зафіксоване на знімках супутника. Викопані траншеї з’явилися на території кладовища окупованого російськими військами селища Старий Крим, що у 5 км від міста.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомляє проєкт  «Схеми» від «Радіо Свобода»  з посиланням на супутникові знімки Planet Labs.
 
Перші викопані траншеї на території Старокримського кладовища з’явилися 24 березня – вже після того, як селище було окуповане російськими військовими. На супутниковому знімку Planet можна побачити, що вони 60-70 метрів завдовжки.
На супутниковому знімку від 7 квітня, за два тижні, помітні зміни: місце поховання збільшилося. Частина з траншей – закопана.
 
На супутниковому знімку за 24 квітня зафіксовані нові траншеї. Протяжність місця масового поховання збільшилася до понад 200 метрів.
 
Як розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, владі відомо про те, що російські військові вивозять тіла загиблих жителів Маріуполя на територію Старокримського кладовища, де ховають їх у місцях масового поховання.
 
«Нам відомо про ці братські могили, бо ці фашисти – і в мене немає інших слів – залучають для поховання місцеве населення, за їжу. Вони нам і повідомили, що треба «трудогодини» напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду… Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити»,– розповів Бойченко.
 
Селище Старий Крим перебуває під окупацією військ РФ з 10 березня. 
 
Величезну братську могилу також виявили у селищі Виноградне на околиці Маріуполя. Тут може бути захоронено не менше 1000 вбитих рашистами маріупольців.
 
Як повідомляла УМ, у  селі Мангуш, що поблизу Маріуполя, виявлені 30-метрові братські поховання. Рашисти звозили туди тіла, вбитих ними мирних людей. Однак кількість загиблих маріупольців встановити неможливо, оскільки російські фашисти скидають їх насипом у вириті рови