Партнери та прихильники України у війні з Росією мають наміри почати допомагати країні переходити від зброї радянських часів до надсучасної, натовського зразка, розглядаючи, що бойові дії можуть затягнутися на місяці чи навіть роки.
Така зброя передбачає навчання українських військ з іноземними фахівцями.
Однак, щоб «не встрявати в конфлікт», держави утримуються від постачання такого озброєння для України, оскільки рф погрожує НАТО наслідками.
Як інформує Україна молода, про такі перепони повідомляє Bloomberg.
Видання зазначає, що деякі союзники можуть почати навчати українські війська за межами країни, щоб ті могли обслуговувати й використовувати сучаснішу зброю. Мета полягає в тому, щоб допомогти Україні поступово перейти до стандартів типу НАТО.
Водночас деякі країни Альянсу вже терміново перекидають в Україну іншу зброю, щоб допомогти їй захистити територію на сході від перенаправленого російського нападу.
У своєму Твітері Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який цього тижня зустрічався із представниками Альянсу у Брюсселі, похвалив країни за надання більшої кількості озброєнь. А разом із тим дорікнув, що їм знадобилося дуже багато часу, щоб скоригувати свою думку про те, що саме надіслати Україні, у міру розвитку війни. У Києві неодноразово говорили, що країні потрібні зенітно-ракетні комплекси, бронетехніка й танки.
Кулеба розповів про запит сучасної зброї, який він зробив своєму колезі з іншої країни в перший тиждень війни, але той був відхилений через необхідність навчання військ впродовж щонайменше двох місяців.
"Якби він домовився зі мною одразу про те, щоб надати Україні цю зброю, наші люди якраз пройшли б цю підготовку, і ми її провели б за тиждень-два", – сказав міністр.
Він не назвав ні зброї, ні країни. А на зустрічах із НАТО наголосив, що партнерам важливо почати дивитися на більш довгострокову перспективу та відправляти сучасніші системи, а також складати план навчання й технічного обслуговування.
Зі свого боку міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс заявила, що союзники підтримують постачання нового і важчого обладнання Україні.
"Ми домовилися на двосторонній основі допомогти українським Збройним силам перейти від техніки радянських часів до стандартного екіпірування НАТО", – сказала вона.
Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг після зустрічей попередив, що війна РФ проти України може тривати місяці й навіть роки, і також заявив, що союзники посилають українським силам як радянську, так і сучасну зброю. А генерал армії США Марк Міллі вважає, що це «буде довга втомлива робота».
За словами офіційного представника Пентагону Джона Кірбі, США із початком війни вже провели кількаденну підготовку українських військовослужбовців із роботи з бойовими дронами Switchblade, 100 із яких відправлено в Україну.
Кулеба наголосив, що Україна потребує додаткової допомоги протягом кількох днів, а не тижнів.
Міністр оборони Олексій Резніков звернувся до західних партнерів зі зруйнованого окупантами Гостомеля і заявив, що у війні проти РФ Україні потрібні не тільки санкціі щодо агресора, а й сучасна зброя.
Він наголосив, що нині ЗСУ можуть зупинити ворога, але щоб повністю звільнити країну від нього, потрібне нове озброєння.
Як повідомляла УМ, під час свого візиту до Києва разом із високопосадовцями ЄС прем´єр -міністр Словаччини Едуард Хегер повідомив, що його країна вже надала Україні власні системи ППО С-300. Очільник словацького уряду наголосив, що український народ мужньо захищає не тільки свою суверенну державу, а й інші краіни. Тож допомогти Україні, а не стояти осторонь і не залишати без уваги втрати людських життів під час агресії Росії — це обов’язок кожної держави.