8 березня має відкритися гуманітарний коридор — Верещук

09:28, 08.03.2022
8 березня має відкритися гуманітарний коридор — Верещук

Гуманітарний коридор для Сум має запрацювати уже сьогодні

Гуманітарний коридор для міста Суми має запрацювати уже сьогодні, 8 березня.


Як інформує Україна молода, про це під час брифінгу повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

 

"Цей факт офіційно погоджений Міноборони РФ у відповідному листі до Міжнародного комітету Червоного Хреста. Тобто документальне підтвердження має і Червоний Хрест і ми як сторона, з якою погоджувалось відкриття гуманітарного коридору", – заявила вона.


Маршрут гуманітарного коридору один для евакуації людей: Суми, Голубівка, Лохвиця, Лубни, Полтава. Жодні інші маршрути не погоджувалися. 


Ми вже маємо інформацію, що російська сторона запланувала зрив роботи гуманітарних коридорів, готуються маніпуляції з маршрутом, щоб змусити людей поїхати іншим шляхом. Не погодженим та небезпечним. Закликаємо російську сторону не вдаватися до маніпулятивних дій і виконати обіцянку, яка зафіксована документально», – сказала Верещук.

 

 


Російські загарбники у ніч проти 8 березня атакували Суми. Внаслідок авіаудару загинули щонайменше дев'ятеро мирних жителів.


Нагадаємо, Сумська область після навали російських загарбників зазнала значних руйнувань. Фото наслідків показав глава ОВА Дмитро Живицький. Зокрема йдеться про руйнування в Роменському та Охтирському районах. У кількох селах там знищена інфраструктура, немає світла, і все це – у звичайних мирних місцевих.


Нагадаємо, учора на Сумщині окупанти зробили «живий щит» із людей для захисту своєї техніки. Також на Сумщині: окупанти розстрілюють автівки та грабують магазини.


Напередодні влада Сумщини попередила мешканців міста Суми про загрозу вуличних боїв. 
 

Як повідомляла УМ, майже 100% російської бойової потужності, що було розгорнуто для вторгнення до Україні на кордоні, Росія вже використала. Уся міць армії РФ, накопичена Москвою на російсько-українському і білорусько-українському кордонах за кілька місяців, вже була введена в Україну і зазнала відчутних втрат у живій силі і військовій техніці.