Безпечні коридори для Чорноморських портів Україна таки знайшла

12:21, 15.02.2022
Безпечні коридори для Чорноморських портів Україна таки знайшла

Новий маршрут торгових суден у Чорному морі. (Фото: Facebook/Андрій Ставніцер)

Для безпечного заходу торгових суден в українські порти визначено коридор – його глибина підтверджена на рівні 15-22,5 метри.

 

Як інформує УМ, про це повідомили в пресслужбі Міністерства інфраструктури.

 

Спеціальні судна ДУ "Держгідрографія" провели 450 кілометрів лінійної зйомки структури дна в районі Дністровської банки. Дослідження підтвердили безпечність для судноплавства морського коридору між західною межею району незаконних навчань РФ та Дністровською балкою.

 

"За минулу добу ми фіксували безперебійний трафік торгових суден. Більшість з них дотримувалися рекомендацій та використовували морський коридор оминаючи зону незаконних військових навчань РФ", – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. 

 

З метою допомогти капітанам надійно прокладати маршрут судна з урахуванням осадки та маневрових характеристик, найближчим часом буде зроблена великомасштабна врізка на навігаційні карти із детальною інформацією щодо стану глибин в морському коридорі.

 

Також визначено координати віртуальних засобів навігаційного обладнання для чіткого встановлення меж морського коридору.

 

Нагадуємо, що перше вантажне судно пройшло новим маршрутом у Чорному морі, незважаючи на російську блокаду.

 

Як повідомляла УМ, частково зняти морську блокаду України вирішила Росія. Зокрема, Управління навігації і океанографії Міноборони РФ скасувало перекриття Азовського моря.