Держдума РФ розгляне постанови про визнання недореспублік «Л/ДНР»

15:33, 14.02.2022
Держдума РФ розгляне постанови про визнання недореспублік «Л/ДНР»

Засідання Держдуми "всія Русі".

У Державній думі розглянуть дві постанови про визнання «Л/ДНР»: одну постанову подала Комуністична партія, іншу — путінська партія «Єдина Росія».

 

Як інформує УМ, про це 14 лютого повідомив Интерфакс.

 

Перший проєкт постанови подали комуністи ще в січні. Другий проєкт з’явився 14 лютого — його подали депутати від партії «Єдина Росія» Віктор Водолацький та Артем Туров.

 

Вони пропонують не одразу звертатися до президента РФ Володимира Путіна з проханням визнати «Л/ДНР», а спочатку провести консультації з МЗС Росії.

 

«Депутати Державної думи вважають обґрунтованим та морально виправданим визнання «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки». За минулі роки на основі всенародного волевиявлення в «республіках» побудовано демократичні органи та держави з усіма атрибутами легітимної влади», — вважають автори постанови.

 

За даними видання, обидва проєкти винесуть на голосування Держдуми вже 15 лютого.

 

Нагадаємо, що 19 січня 2022 року депутати від Комуністичної партії РФ у Держдумі зареєстрували проєкт постанови про звернення до президента Володимира Путіна із проханням офіційно визнати «незалежними державами» «ДНР» і «ЛНР».

 

20 січня в Держдумі назвали цю ініціативу «несвоєчасною і провокаційною», а у Кремлі коментувати відмовилися, доки парламент не проголосує за проєкт документа.

 

Неоголошена війна на Донбасі триває від 2014 року — після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

 

Як повідомляла УМ, посол України у Великій Британії та колишній міністр закордонних справ Вадим Пристайко в розмові з журналістом ВВС Radio 5 припустив, що Україна може погодитися відмовитися від вступу до НАТО, якщо це допоможе запобігти війні з Росією.