277 воїнів повернули з полону в Україну, фото
В Україну 19 квітня повернулися 277 воїнів: з них 246 в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. >>
Вселенський патріарх Варфоломій закликає всі сторони йти шляхом діалогу і поваги до міжнародного права. (facebook.com/ecumenicalpatriarchate)
Вселенський патріарх Варфоломій закликав гаряче молитися за збереження миру в Україні.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у повідомленні Вселенського патріархату в соцмережах у неділю.
«Ми закликаємо до гарячої молитви всім серцем за збереження миру в Україні. Справді, слід беззастережно протиставити можливості нової війни у Європі внаслідок ескалації насильницької риторики та мілітаризації кордонів між Росією та Україною.
Ми закликаємо до міцного миру, стабільності та справедливості в регіоні. Мир — це питання вибору, і його мають розділяти всі сили, які беруть участь у цьому надзвичайно складному та делікатному геополітичному контексті. Обов'язок усіх нас - молитися за мирне вирішення конфліктних ситуацій та беззастережну повагу та захист прав та гідності людини та активно сприяти їх мирному врегулюванню», - йдеться у повідомленні.
Також Вселенський патріархат закликає всі сторони йти шляхом діалогу і поваги до міжнародного права, «щоб покласти край конфлікту і дати всім українцям можливість жити в гармонії».
У Вселенському патріархаті також нагадали крилатий вислів Бенджаміна Франкліна: «Ніколи не було хорошої війни або поганого миру. Війна може видатися солодкою тільки тим, хто її не відчував».
«Зброя – це не вихід. Навпаки, вона може лише обіцяти війну та насильство, скорботу та смерть. Як нещодавно сказав наш улюблений брат Франциск, Папа Римський: «Давайте не забувати: війна це божевілля», - наголосили на Фанарі.
І додали: «Всі служителі Церкви, всі представники релігійних традицій, всі люди доброї волі, кожен з нас, повинні закликати до мирного вирішення цієї небезпечної ескалації слів і засобів, що зловісно впали тягарем на голову українського народу. Мовчання і байдужість - не варіант. Немає миру без постійної пильності. Тому ми всі "засуджені" на мир, а значить, судилося на постійну боротьбу за його встановлення та оборону».
Як повідомляла «УМ», на тлі загрози вторгнення російських військ в Україну, письменники, художники, артисти та вчені нашої країни звернулися до світових лідерів із закликом до миру.
В Україну 19 квітня повернулися 277 воїнів: з них 246 в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. >>
«Різні випадки траплялись, — мимохідь усміхається отець Володимир, коли я прошу його згадати про небезпеки, які можуть чекати волонтерів у поїздках до лінії зіткнення. >>
Великдень — одне з головних свят християнського календаря. >>
Після припинення бойових дій в Україні мільйони українських біженців можуть втратити свій правовий статус у ЄС, оскільки наразі країни Євросоюзу не мають чіткого плану щодо тимчасового захисту утікачів від війни після досягнення перемир’я. >>
Усі бронювання, які були оформлені за старими правилами З 1 квітня 2025 року, втрачають чинність. Продовжити бронювання своїх фахівців після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності. >>
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>