Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Олег Сенцов (в центрі) разом із гуртом "Жадан і собаки" закликають до миру. (facebook.com/oleg.sentsov)
На тлі загрози вторгнення російських військ в Україну, письменники, художники, артисти та вчені нашої країни звернулися до світових лідерів із закликом до миру.
Як інформує Україна молода, звернення опубліковано на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України.
Серед підписантів звернення – відомий художник Іван Марчук, режисер Олег Сенцов, письменниця Ірена Карпа, співак Олег Скрипка, письменник Сергій Жадан та багато інших українських діячів культури та мистецтва. Їхній список продовжує розширюватися.
«Ми як представники культури: письменники, митці, артисти, художники, науковці – звертаємось до світових лідерів із закликом до миру. Сьогодні Україна як ніколи потребує миру. Накопичення російських військових навколо кордонів європейської держави; постійні розмови, що війна почнеться ледь не завтра – викликають у нас, як і у всіх українців, тривогу», - йдеться у зверненні.
Відомі українці закликали всіх світових лідерів зробити все залежне, щоб українська держава та її народ перебували в спокої.
«Росію, у свою чергу, закликаємо негайно відвести війська. Адже ваші лідери кажуть, що вони за мир - так доведіть це. Демократичний Захід просимо надати фінансову допомогу та зброю для оборони», - сказано у зверненні.
Також діячи культури зазначили: «Вся історія України довела, що ми – миролюбна країна, яка тільки розквітає, коли живе в мирі з сусідами. Зрозумійте, коли грає музика, чи демонструється фільм, чи свою картину малює художник – гуркіт гармат не може пасувати такій роботі».
Вони зазначили, що хочуть, щоб українці мирно відвідували театри, ходили в музеї, читали книжки, дивились фільмиіпрацювали врешті-решт на своїй улюбленій роботі.
«Не панікувати. Паніка – зброя нашого ворога. Будь-хто, хто прийде до нас з мечем, від нього і загине. І це треба запам’ятати агресору. Шансів перемогти український народ немає ні в кого. Ми – вільні», - зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграм.
Як повідомляла «УМ», нещодавно відомі російські діячі культури, науки та правозахисники також збирали підписи проти війни з Україною.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>