В Бабиному Яру розпочалася спільна молитва в День пам’яті жертв Голокосту

12:09, 27.01.2022
В Бабиному Яру розпочалася спільна молитва в День пам’яті жертв Голокосту

Урочистий захід організований Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» (Фото: facebook.com/babynyar.memorial)

У Бабиному Яру в Києві 27 січня проходить спільна молитва рабинів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

 

Як інформує УМ, спільну молитву в четвер 27 січня проводять головний рабин України Моше Реувен Азман та головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович.

 

Урочистий захід організований Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» за участю київського міського голови Віталія Кличка, міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

 

Як наголосив у виступі Кличко, дуже важливо збудувати Меморіал у Бабиному Яру, «який би завжди нагадував наступним поколінням, що в жодному разі ми не повинні це повторити».

 

«Ми повинні згадувати про це кожного дня. Зараз ми на межі інтервенції з боку нашого сусіда, зі сходу. І ми повинні зробити все, щоб такі речі, які відбулися тут багато років тому, не повторювалися знову», - наголосив Кличко.

 

 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що «ми повинні робити все, щоб така трагедія, яка відбувалася в Бабиному Яру, більше ніколи не повторилася».

 

«27 січня 2007 року на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята резолюція, відтоді ми вшановуємо пам'ять жертв Голокосту. На жаль, Голокост не обійшов під час Другої світової війни і Україну, і це місце, де ми зараз знаходимося, є, напевно, одним із найбільш визначальних з точки зору пам'яті про те, яка трагедія тут відбувалася проти єврейського народу», - наголосив Ткаченко.

 

Нагадаємо, що сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

 

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВР від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття документа.

 

Як повідомляла УМ, для створення Музею жертв Бабиного Яру в межах Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю будівлю колишньої контори Лук'янівського єврейського кладовища в Києві Міністерство культури та інформаційної політики України погодило передати в оренду Меморіальному центру Голокосту «Бабин Яр».