Вперше в історії США поставили до ЄС більше газу, ніж рф
Цьогоріч у червні США вперше в історії поставили до країни Євросоюзу більше газу, ніж росія своїми трубопроводами. >>
Енергетичний коланс пройшовся по трьох країнах Центральної Азії. (Фото: сайт Національна електрична мережа Киргизстану.)
Блекаут стався одразу в трьох країнах Центральної Азії (Казахстані, Киргизстані та Узбекистані) – немає світла, води, блоковано життєзабезпечення
Як інформує УМ, про це 25 січня повідомила Національна електрична мережа Киргизстану.
Зазначається, що в адміністрації міста Алмати (Казахстан), де проживає більше двох мільйонів людей, заявили, що "відключення сталося по лінії KEGOC ("Казахстанська компанія з управління електричними мережами"). Спрацювали системи автоматичного частотного завантаження на підстанціях, роботи з перепідключення розпочато, додав він.
Відключення електрики відбулися у Шимкенті, Таразі, Туркестанській області (Казахстан), а також у столиці Киргизстану Бішкеку, у киргизстанському місті Оша та у столиці Узбекистану Ташкенті. Tengrinews повідомляє про відключення в Алма-Атинській, Жамбильській та Туркестанській областях Казахстану, без світла залишилися жителі деяких районів Чуйської та Іссик-Кульської областей Киргизстану.
У Міненерго Узбекистану заявили, що відключення електроенергії в Центральній Азії сталося через аварію на території Казахстану. При цьому в Міненерго Казахстану розповіли, що через енергосистему Узбекистану та Киргизстану сталося накидання потужності на транзит електроенергії 500 кВ "Північ-Схід-Південь Казахстану".
"В результаті стався аварійний поділ транзиту "Північ-Схід-Південь Казахстану" з погашенням значної частини споживачів Південної зони Казахстану. Обсяг обмежень становить близько 1500 мегават. Наразі системним оператором АТ "KEGOC" вживаються заходи щодо ліквідації аварії", — запевнили у міненерго.
Аеропорт Ташкента тимчасово перестав приймати рейси через перебої з електрикою. Аеропорт Бішкека перейшов на автономне енергопостачання.
Через відключення електроенергії у Ташкенті призупинено роботу метро.
Рух на дорогах Ташкента почали регулювати співробітники ДПС, через відключення електрики у місті також зупинилося метро, пише "Газета.uz". По всьому Узбекистану через відключення насосних станцій не працюють опалення, каналізація та питне водопостачання.
Зауважимо, що Казахстан, Киргизстан та Узбекистан об'єднані в єдине енергокільце Центральної Азії. Проект єдиної енергосистеми був підготовлений ще за радянських часів.
Система керувалась Координаційно-диспетчерським центром у Ташкенті, яка дозволяла регулювати сезонні коливання попиту на електроенергію та воду. Зокрема, влітку Таджикистан та Киргизстан постачали сусідам надмірну електроенергію, а в зимовий час Таджикистан та Киргизстан накопичували воду у водосховищах та отримували електроенергію із сусідніх республік. 2003 року систему покинув Туркменістан, 2009 року з "енергокільця" вийшов Таджикистан.
Як повідомляла УМ, в Україні станом на ранок суботи 15 січня внаслідок ускладнення погодних умов (пориви вітру) знеструмлено 1 тис. 418 населених пунктів у 16 областях.
Цьогоріч у червні США вперше в історії поставили до країни Євросоюзу більше газу, ніж росія своїми трубопроводами. >>
Усього через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу. Зокрема в напрямку Румунії. >>
На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС російські загарбники збираються осушити охолоджувальні басейни у пошуках вигаданої зброї працівників, що може призвести до ядерної небезпеки. >>
У росії вночі сталася пожежа через розрив труби на Уренгойському родовищі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. >>
Сполученим Штатам Україна запропонувала угоду про постачання зрідженого природного газу за схемою ленд-лізу, щоб уникнути російського «задушення». >>
Неподалік селища Гулівка у Брянській області (40 км до кордону з Україною) 11 червня прогриміли три вибухи – тоді ж спрацював сигнал про втрату зв'язку із засувкою трубопроводу «Дружба». >>