Порошенко досі не здав паспорти - ДБР

16:19, 24.01.2022
Порошенко досі не здав паспорти - ДБР

Порошенко спочатку ледь не втратив паспорти у аеропорту в Жулянах після прильоту 17 січня. (facebook.com/petroporoshenko)

П’ятий президент України Петро Порошенко, як підозрюваний із запобіжним заходом, досі не здав закордонні паспорти, поскаржилися  в Державному бюро розслідувань.

 

Як інформує УМ, про це 24 січня повідомили в  ДБР на своєму сайті.

 

«19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав Порошенку П. О. запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки, зокрема, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

 

За таких обставин підозрюваний Порошенко П. О. зобов’язаний здати свої закордонні паспорти до відповідних органів державної влади, що виключає можливість виїзду за межі України, однак до теперішнього часу даний обов’язок підозрюваний не виконав», - сказано в повідомлені.

 

ДОПОВНЕНО: Адвокат колишнього президента Ігор Головань спростував звинувачення ДБР у бік політика щодо невиконання покладених на нього судом зобов'язань. 

 
"ДБР не може не брехати. Паспорти Петра Порошенка здані в ЦМУ ДМС у м. Київ та Київській області мною особисто сьогодні вранці (24 січня, - ред.)", - заявив Головань, додавши докази із відповідним штампом. 
 

Нагадаємо, що 23 січня Порошенко, якому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, заявив, що його не пускають на засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО за вказівкою президента Володимира Зеленського.

 

19 січня суд обрав для Порошенка особисте зобов'язання. Згідно з рішенням суду, Порошенко повинен здати паспорти для виїзду за кордон, не відлучатися з Києва чи Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, з'являтися на виклик слідчого, прокурора або суду.

 

У грудні 2021 року п'ятому президенту України лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку підписали підозру в держзрадіта сприянні тероризму в рамках розслідування справи про незаконні постачання вугілля з окупованих територій.

 

6 січня стало відомо, що Печерський районний суд Києва арештував майно Порошенкау справі про державну зраду.

 

17 січня Порошенко повернувся з Варшави до Києва і з аеропорту вирушив до суду.

 

Як повідомляла УМ, Порошенко закликає Зеленського об'єднатися заради майбутнього України.