Не важко об’єднуватися

11:29, 23.01.2022
Не важко об’єднуватися

Петро Порошенко під час круглого столу. (facebook.com/petroporoshenko)

Штабний вагон на станції Фастів, в якому було підписана історична угода про об’єднання УНР та ЗУНР і досі мертво стоїть на колії. Але ідеї, які там були задекларовані, — вони як ніколи актуальні для сучасної України.
 
Не важко об’єднуватися. І не про українців вислів: «Де два українці — там три гетьмани». Бо в 2014 році я, як Верховний Головнокомандувач, спільно з Урядом, на чолі з Арсенієм Яценюком, спільно з парламентською коаліцією, де об‘єдналися різноманітні сили — ми спільно дали відсіч російському агресору і де-факто зберегли державу. І зараз треба просто повторити той вчинок. 
 
Однак, нам не треба повторювати прорахунки пращурів, — від гетьмана Скоропадського до отамана Зеленого. Коли внутрішні чвари знищили державу.
 
«Всі, як один чоловік, станьте плечем до плеча на оборону рідного краю від ворогів наших». Ці слова, сказані Симоном Петлюрою на Софійському майдані у січні дев’ятнадцятого. Чи можна краще сказати про те, що нам треба зараз робити?
 
Закликаю до єдності. До символічного «акту злуки» задля протидії російській агресії! Шкодую, що немає тут Зеленського і влади. Але ми не можемо залишатися заручниками. Ми закликаємо владу взяти участь у процесі об‘єднання. 
 
Учора в ефірі я сказав, що Зеленський точно не мій друг. І ця дріб‘язковість, переслідування опозиції точно не дає аргументів для об‘єднання. Але інтереси держави вищі. Мій голос за об‘єднання!
 
Не буде влади — треба об‘єднатися демократичним опозиційним силам. Не заради лідерства, не під партійними парасолями, а заради і навколо України. І цей символічний «акт злуки» треба підписати вже і зараз. 
 
За час війни ми засвоїли прості істини, відкриті задовго до нас. Перша. Хто не годує власну армію, той годує чужу. Друга. Хочеш миру, готуйся до війни. Третя. Москва сльозам не вірить. Четверта — геть від Москви! До Євросоюзу й НАТО! 
 
Це має бути спільною платформою, яка нас усіх об‘єднає. 
 
Слава Україні!
 • Дерашизація або демосквизація: не можна дерусифікувати те, що Руссю не було

  Термін «русифікація» і антонім до нього «дерусифікація» суперечать тотожності історичних назв «Україна» і «Русь». Після викрадення Московією у XVIII столітті однієї з цих тотожних назв видатний український історик Михайло Грушевський намагався повернути вкрадене, об’єднавши ці дві назви в єдину « >>

 • Запрошую до Бучі та Ірпеня

  Я хочу наголосити: що більше озброєння для України – то коротший шлях до миру. Припинення постачання озброєння для України означає, що завтра під ударом опиниться інша країна Євросоюзу, інша країна-член НАТО. >>

 • Перед бурею не будують повітряних замків

  Тоді мало хто помітив, але рівно три роки тому, теж під час війни, "стадіон" відкрив українцям шлях в спотворену реальність, від чого зараз багато хто чомусь сором'язливо відводить очі. >>

 • Роздуми, що таке зло - розкіш мирного часу

  Я дивлюся на людей, таких схожих на нас вчорашніх, які мають право на слабкощі, помилки, обурення, песимізм, свої збочення і егоїзм, і думаю, що вся наша різноманітність в екстремальній ситуації зводиться до такої заперечуваної і нелюбої дуальності >>

 • Обережно: ворожа пропаганда

  Після 24 лютого сталося те, на що мало хто очікував: українці дали ворогам тягла на всіх фронтах, включно з медійним. Півтора місяці і світ, і наші співвітчизники чують і сприймають майже виключно українську позицію. >>