Німеччина поки шо виключає постачання зброї Україні – міністр оборони ФРН

14:16, 22.01.2022
Німеччина поки шо виключає постачання зброї Україні – міністр оборони ФРН

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт. (Фото: welt.de)

Уряд Німеччини поки що виключає поставки зброї Україні в протистоянні з Росією.

 

Як інформує Україна молода, про це заявила міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт в інтерв'ю Welt.

 

Пані Ламбрехт підтвердила, що Німеччина дотримується своєї політики не постачати летальної зброї до зон конфлікту. За її словами, Німеччина підтримує Україну іншими засобами.

 

«Польовий госпіталь буде переданий у лютому, включаючи необхідне навчання, при співфінансуванні Німеччини у розмірі 5,3 мільйонів євро. Ми також поставили апарати штучної вентиляції легень», - повідомила Ламбрехт.

 

І додала: «І ми лікуємо тяжко поранених українських солдатів у наших шпиталях Бундесверу. Тож ми підтримуємо Київ. Тепер ми маємо зробити все можливе для деескалації. Постачання зброї зараз марні - така думка федерального уряду».

 

Крім того, вона заявила, що Німеччині докладає всіх зусиль, щоб запобігти російському вторгненню.

 

«Коли прямо біля кордону з Україною зосереджено понад 100 тисяч російських солдатів, це надзвичайно загрозлива ситуація. Ми стривожені, бачимо небезпеку і робимо все можливе, щоб їй запобігти», - зазначила Ламбрехт.

 

Також вона підкреслила, що Росія не має права вето щодо вступу будь-якої країни до НАТО та не може заперечувати членство східноєвропейських країн в Альянсі.

 

«Будь-яка суверенна держава, яка розділяє наші цінності, може подати заявку на членство. Проте поза цими червоними лініями є велике бажання західної сторони вести переговори з Росією та враховувати її інтереси», - наголосила вона.

 

Як повідомляла «УМ», партія військової  допомоги зі Штатів у рамках пакета на загальну суму 200 мільйонів доларів прибула до аеропорту «Бориспіль».