У МОЗ прогнозують рекордну кількість інфікованих: до 60 тисяч на добу

14:26, 21.01.2022
У МОЗ прогнозують рекордну кількість інфікованих: до 60 тисяч на добу

Ігор Кузін прогнозує, що кількість недужих на коронавірус у лютому досягне 60 тисяч. (facebook.com/i.kuzin.moz)

В Україні найближчим часом може бути близько 60 тисяч хворих на новий штам коронавірусу на добу. А за лютий перехворіти на «Омінрон» може 1 мільйон українців. 


Як інформує Україна молода, про це у одному із інтерв’ю сказав заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.


«Зараз немає фінальних прогнозів, багато змінних ще в процесі або обговорення, або з’ясування. За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 млн українців за лютий може захворіти», - сказав Кузін.


Водночас заступник міністра назвав це оптимістичними прогнозами.


«За досвідом європейських або інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля Омікрону наростає впродовж одного-півтора тижня максимум і спадає теж доволі швидко. Пікові показники захворюваності, за прогнозамиРНБО , – десь 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидко буде саме ця хвиля запускатися і в яких регіонах – поки що рано казати», - зазначив Кузін.


За його словами, згідно з американськими прогнозами, що роблять для України, пікові показники захворюваності очікуються приблизно на середину лютого з доволі швидким спаданням до першого квітня.


«По суті, це хвиля на півтора місяця максимум, яка призводить до пікових навантажень на медсистему і на роботу об’єктів критичної інфраструктури», - сказав Кузін.


Як повідомляла УМ, черговий спалах коронавірусу розпочався в Україні. В епіцентрі – західні області. Найбільш ускладнена ситуація на Івано-Франківщині.