Посилення санкцій проти рф та Ірану: Сенат США схвалив законопроєкт Ліндсі Грема
У п’ятницю, 7 серпня, Сенат США схвалив законопроєкт Ліндсі Грема щодо посилення санкцій проти рф та Ірану. Документ надсилається до Палати представників. >>
Анхела Меркель навряд чи відмовиться від пропозиції підзаробити й попрацювати в ООН.
Антоніу Гутерреш - Генсек ООН - запропонував ексканцлеру ФРН, 67-річній Ангелі Меркель зайняти консультативну посаду в одній із структур Організації Об'єднаних Націй.
Як інформує УМ, про це 19 січня повідомила DW.
За даними агентства dpa, йдеться про позицію голови консультативної ради з глобальних суспільних благ, які могли б послужити на користь усього людства. Серед компетенцій цього органу мають опинитися питання міжнародного регулювання, зокрема, у сфері торгівлі чи безпеки польотів.
Консультативний орган з глобальних суспільних благ - один із флагманських проектів Гутерреша, який він просуває в рамках реформування ООН. У червні 2021 року Гутерреш був затверджений на посаді генсека ООН на другий п'ятирічний термін – з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2026 року.
Свою пропозицію, за даними агентства, Гутерреш виклав у листі. Співрозмовники dpa в ООН вважають згоду Меркель зайняти запропоновану посаду малоймовірною. Офіційно в організації не коментують факту пропозиції. Представники ексканцлера і вона сама поки що також не висловилися з цього приводу.
В інтерв'ю DW перед тим, як залишити посаду голови кабміну Німеччини, Меркель сказала, що політикою більше не збирається займатися. "Я не вирішуватиму політичні конфлікти - я займалася цим багато років: 16 років на посаді федерального канцлера, з задоволенням у Європейському Союзі, на міжнародному рівні, я завжди виступала за мультилатералізм", - наголосила вона. "Зараз я ще не знаю, чим займуся. Я вже говорила: спочатку я трохи відпочину, а потім подивимося, що спаде мені на думку", - додала Меркель.
Ангела Меркель очолювала уряд ФРН із 2005 року. У жовтні 2018 року вона оголосила, що у виборах до бундестагу в 2021 році не братиме участі як кандидат на посаду канцлера ФРН.
У грудні соціал-демократа Олафа Шольца було обрано новим канцлером ФРН.
Як повідомляла УМ, замість Анхели Меркель, яка обіймала посаду канцлера Німеччини впродовж 16 років, німецький Бундестаг у середу, 8 грудня, обрав соціал-демократа Олафа Шольца.
У п’ятницю, 7 серпня, Сенат США схвалив законопроєкт Ліндсі Грема щодо посилення санкцій проти рф та Ірану. Документ надсилається до Палати представників. >>
У Будапешті рекордне обміління Дунаю відкрило доступ до артефактів часів Другої світової війни: на дні річки виявили останки двох солдатів, військовий мотоцикл, боєприпаси та інші історичні предмети. >>
Поблизу українського вантажного літака Ан-124 завантаженого боєприпасами, який стояв у аеропорту Лейпциг/Галле, виявили дрон із вибухівкою. >>
11 липня 2026 року, у польський день пам’яті жертв Волинської трагедії, президент Польщі Кароль Навроцький виступив у прикордонному селі Радруж і заявив, що домагатиметься законодавчої заборони червоно-чорного прапора на території Польщі. >>
Помер американський сенатор Ліндсі Грем, який підтримував Україну. Політик пішов з життя через раптову й коротку хворобу. >>
Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Кароль Навроцький провели зустріч на полях саміту НАТО в Анкарі 8 липня – це їхня перша відома комунікація після того, як Навроцький позбавив Зеленського ордена Білого Орла. >>