22 роки тюрми: в рф засудили українця за «тероризм на кримській залізниці»
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
Активісти під Печерським судом. (Фото: Євген Котенко)
Під столичним Печерським райсудом, де об 11:00 мають обирати запобіжний захід народному депутату від «Європейської солідарності», п'ятому президентові України Петру Порошенку, уже збираються активісти.
Наразі під судом зібралися уже близько 200 активістів. Мітингувальники стоять з обох боків дороги навпроти входу до суду. Вони тримають в руках плакати з надписами "Київ з Порошенком", "We need DEMOCRACY" й "Дякуємо", а також прапори політичної партії "ЄС".
Біля будівлі Печерського райсуду активісти також встановили екран, на який, ймовірно, планують вивести трансляцію із судової зали. Окрім цього, вони принесли під суд металеві бочки, які використовують як барабани.
Наразі ситуація під судом спокійна. Рух не перекрито.
Будівлю охороняють представники Нацгвардії, Нацполіції, присутня поліція діалогу.
Раніше у ДБР повідомляли, що Печерський райсуд призначив розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Порошенку на 11:00 17 січня.
Порошенко перебував у закордонному відрядженні з 17 грудня до 17 січня.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Петро Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР". Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо перебував у закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля.
На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України та ведення проти неї підривної діяльності.
Як повідомляла УМ, п’ятий президент Петро Порошенко таки пройшов прикордонний контроль після прильоту з Варшави в аеропорту «Київ» (Жуляни) у понеділок вранці.
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
Позови в суд до російської федерації на стягнення 24,7 млн грн за збитки подав український поштовий оператор «Нова пошта». >>
У День працівників дипломатичної служби України, сьогодні, 22 грудня, з ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги МЗС представило спеціальний онлайн-портал "Дипломатичний е-Архів". >>
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>
Вранці 21 грудня Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив низку послів, і ще п’ятьох призначив. >>
Нардеп Олександр Дубінський зазнав поразки в апеляційному розгляді у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією: апеляційний суд не задовольнив скаргу, подану адвокатом Дубінського. >>