Данія виділить мільйони на зміцнення обороноздатності України - Дмитро Кулеба

09:28, 17.01.2022
Данія виділить мільйони на зміцнення обороноздатності України - Дмитро Кулеба

Данія на ділі підтримує Україну в боротьбі з російським агресором. (Фото: Твіттер Dmytro Kuleba)

Україна отримає від  Данії 22 мільйони євро на посилення сектору безпеки.

 

Ці кошти мають допомогти країні «зміцнити стійкість і здатність справлятися з тяжкими наслідками війни на Донбасі».

 

Як інформує УМ, про це у Twitter повідомив глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба, а деталі повідомляються у релізі від МЗС Данії.

 

«Наразі Україні загрожує масове та абсолютно неприйнятне нарощування російської військової сили поблизу українського кордону. Я щойно відвідав лінію дотику і на власні очі побачив, наскільки сильно цей конфлікт торкнувся українського народу. Наш новий пакет підтримки є досить всеосяжним, і кожен його елемент необхідний. Цією підтримкою ми надсилаємо чіткий сигнал про нашу солідарність із Україною. Український народ має знати, що він не самотній у своїй боротьбі за суверенітет та незалежність», — заявив міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод.

 

У Данії наголосили, що програма, по-перше, спрямована на зміцнення безпеки та згуртованості східних регіонів України, а також підтримає оборонну реформу України та нарощування потенціалу української оборони. Крім того, датське МЗС уточнило, що програма спрямована на «покращення діалогу між людьми з обох боків лінії зіткнення, щоб сприяти вирішенню конфліктів та примиренню на місцях».

 

Попередній етап данської підтримки України тривав з 2018 до 2021 року з бюджетом у €16,1 мільйон.

 

В Україну 22 жовтня 2021 року прибула третя партія додаткової військової допомоги від Сполучених Штатів Америки вартістю $60 млн. Серед вантажу є боєприпаси, протитанкова і високоточна зброя, а також медичне обладнання.

 

Як повідомляла УМ, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував переговори щодо "гарантій безпеки" між Росією і США, які відбулися у Женеві напередодні, в понеділок, 10 січня.