Український святковий ярмарок відбувся у Філадельфії

17:06, 30.12.2021
Український святковий ярмарок відбувся у Філадельфії

У Філадельфії відбувся уккраїнський передріздвяний ярмарок

Український освітній та культурний центр у Філадельфії (США) провів передріздвяний святковий базар. 

 

Як інформує Україна молода, про це розповідає Голос Америки.

 

Центр у Філадельфії  існує вже 40 років. Упродовж цього часу передріздвяний ярмарок проводився щороку. Винятком став лише ковідний 2020 рік. Цьогорічний захід провели не лише в приміщенні, а й просто неба. (Відео)

 

Найбільш популярні товари  – українські вареники, борщ і голубці. Їх ліплять, крутять і варять волонтерки центру.

Організаторка благодійного ярмарку Зеня Брожина розповіла, що цього року через ковід багато волонтерок не змогли долучитися до приготування українських страв.

 

Тож більшість роботи з ліплення вареників та приготування голубців взяла на себе Галина Маринович. Каже, наліпила стільки, що й не може чітко порахувати, але мінімум тисячу.

 

Галина додає, що не впоралася б з завданням без помічників. ЇЇ головний підмайстер – її чоловік Олег. Більшість підготовчої роботи – закупівля підготовка продуктів тощо – лягає саме на його плечі.

 

За її словами, вареники швидко розкуповуються. Вона робить їх за рецептом своєї бабусі та мами.

 

Галина зізнається, що своїм волонтерством насамперед намагається підтримати український центр, адже сюди до школи ходить її онук, який народився вже у США.

 

Директорка центру Наталка Фірко додала, що подібні заходи, окрім спонсорської допомоги, – головне джерело фінансування закладу.

Організатори кажуть, що цього року захід відвідали не лише українці, а й Америці, загалом – близько 2 тис. осіб.

 

Окрім традиційних наїдків на ярмарку можна було придбати різноманітні українські товари. Деякі продавці навіть прилетіли з України. Не обійшовся різдвяний ярмарок без пасічників та меду.

 

«Новим форматом ярмарку на вулиці організатори залишилися задоволеними. Вже розуміють, що можна покращити, та вже готуються до нового базару, який традиційно проводять напередодні Великодня», – йдеться в сюжеті.

 

Як повідомляла УМ, украінське  товариство в Стамбулі організувало для студентів українського відділення Стамбульського університету справжні Андріївські вечорниці.