Росія проведе масштабні військові навчання в анексованому Криму

12:28, 23.12.2021
Росія проведе масштабні військові  навчання  в анексованому Криму

Російські десантники відточуватимуть навички на навчаннях у окупованому Криму. (Фото: Reuters)

У Міноборони РФ заявили, що понад 1200 російських десантників та понад 250 одиниць військової техніки залучать до навчання з бойовими стрільбами в окупованому Криму та Краснодарському краї.

 

Як інформує УМ, про це 23 грудня повідомив Інтерфакс.

 

«Навчання пройдуть у межах оперативного збору керівного складу військ під керівництвом командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова. Загалом у них задіяно понад 1200 військовослужбовців та понад 250 одиниць військової та спеціальної техніки», - повідомив департамент інформації Міноборони РФ.

 

Зазначається, що 23 грудня маневри стартують в окупованому Криму на полігоні "Опук". 24 грудня – на полігоні "Раєвський" під Новоросійськом у Краснодарському краї.

 

Минулого тижня Росія провела в окупованому Криму спільне вчення винищувачів та бомбардувальників морської авіації з розрахунками берегового протикорабельного ракетного комплексу (БПКРК) "Бастіон" зі знищення морської навчальної цілі в Чорному морі.

 

Нагадаємо, що протягом останніх тижнів Росія сконцентрувала близько 100 тис. військових на кордоні з Україною. Ці маневри викликають велике занепокоєння у західних країнах через побоювання нападу Москви. НАТО попередило Росію, що подібний крок матиме далекосяжні "стратегічні та економічні" наслідки. Москва заперечує побоювання вторгнення в Україну та пояснює мобілізацію тим, щоб не допустить вступу України до НАТО.

 

5 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.

 

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, ситуація довкола українських кордонів залишається складною, РФ продовжує перекидати війська для підтримки напруги в регіоні.

 

Як повідомляла УМ, офіційна Москва вимагає від країн Заходу не лише не приймати до НАТО Україну і Грузію, але й навіть відмовитися від проведення військових навчань на певній відстані від кордонів Росії та країн НАТО.