Спортивна зрада: призер Олімпіади-2024 Ілля Ковтун подався у хорвати
Отримати громадянство Хорватії вирішив український гімнаст Ілля Ковтун, який на Олімпійських іграх-2024 виборов для України срібну медаль. >>
Арестович запевняє, що іноземні партнери України продовжать постачати ЗСУ зброю. (Коллаж: facebook.com/alexey.arestovich)
Україна і США обговорюють можливість надання ЗСУ додаткового пакету військової допомоги, яка включатиме, зокрема, засоби повітряної оборони (ППО).
Днями США в межах пакету військової допомоги передали Україні 30 пускових установок протитанкових ракетних комплексів Javelin та 180 ракет. Також планується, що вже у 2022 році Україна матиме в морі 50 власних малих кораблів.
Як інформує Україна молода, про це розповів радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю Радіо Свобода.
За його словами, міністр оборони Олексій Резніков перебуває в дуже тісному контакті з міністрами оборони США, Великої Британії, Ізраїлю, Швеції тощо.
«І мова йде про надання нам додаткового пакету, який вже буде містити навіть засоби ППО, засоби протиракетної оборони у том числі. Тобто, збільшується інтенсивність контактів і реальної практичної допомоги, яка надається. Це плани на 2022-й і на наступні роки», - наголосив радник Єрмака.
І додав: «У Франції спустили перший малий корабель, сторожовий катер, яких ми будемо на морі впродовж 2022 року мати близько 50, які здатні застосовувати. Це перший етап розвитку ВМС, коли ми будемо контролювати узбережжя, тобто зону в 10-20 миль від узбережжя. Наступний етап – будівництво».
Арестович також підтвердив, що Туреччина погодила постачання Україні 24 безпілотників «Байрактар» найближчим часом. На запитання, чи вони вже надійшли, він відповів: "Це військова таємниця, але десь вони поруч".
Крім того, він нагадав, що у Василькові будується завод, який буде виробляти українсько-турецькі безпілотники, зокрема важкі безпілотники «АНКА», українські перспективні БПЛА.
«Може йтися і про реактивні безпілотники, які є перехоплювачами. Тобто, вони здатні діяти проти повітряних об'єктів, проти інших безпілотників. Навіть проти авіації пілотованої. На них будуть українські двигуни і турецька авіоніка: корпус тощо», - зазначив пан Арестович.
За його словами, завод має випустити першу продукцію наприкінці 2022 року.
Як повідомляла «УМ», командувач ООС Олександр Павлюк вважає, що Україну ефективно захистить від російської агресії повітряний щит, а не «стіна» на кордоні.
До речі, новообраний уряд ФРН на чолі з канцлером Олафом Шольцем приділятиме значно більшої уваги українському питанню, а для Росії вже підготував ультиматум.
Отримати громадянство Хорватії вирішив український гімнаст Ілля Ковтун, який на Олімпійських іграх-2024 виборов для України срібну медаль. >>
Перше місце у міжнародному хакатоні NASA Space Apps Challenge 2024зайняла Команда українських розробників. >>
Президент Володимир Зеленський присвоїв старшому солдату Дмитру Масловському звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно). >>
На фронті загинули командир 55 батальйону Михайло Коваль, начальник артилерії підрозділу - Володимир Ковальський та водій Роман Стащук >>
Із вересня 2025 року розпочнеться базова загальновійськова підготовка (БЗВП) для студентів вищих навчальних закладів і передбачає 300 академічних годин. >>
Збройні Сили України 16 січня уразили радіолокаційну техніку російських окупантів у Бєлгородській області рф. >>